Pirmadienį kartu su 11 alpinistų kūnais buvo rasti trys išgyvenę žmonės, kurie buvo tarp 75 žygeivių, buvusių toje vietovėje sekmadienio išsiveržimo metu, sakė paieškos ir gelbėjimo komandos atstovas Jodi Haryawanas.
„Nebuvo evakuoti 26 žmonės, 14 iš jų radome: tris gyvus ir 11 mirusių“, – praėjus dienai po išsiveržimo sakė Padango paieškos ir gelbėjimo agentūros vadovas Abdulas Malikas.
2 891 m aukščio ugnikalnis sekmadienį iššovė pelenus į 3 km aukštį.
Valdžios institucijos padidino pavojaus lygį iki antro aukščiausio ir uždraudė gyventojams eiti arčiau kaip 3 km nuo kraterio.
Vaizdo įrašuose matėsi didžiulis vulkaninių pelenų debesis, plačiai pasklidęs po dangų, o automobiliai ir keliai buvo padengti pelenais.
Dėl naujo išsiveržimo pirmadienį paieška buvo sustabdyta, sakė Jodi Haryawanas.
„Per daug pavojinga, jei dabar tęsime paiešką“, – sakė jis.
Buvo priartėję prie kraterio
Pasak jo, anksčiau pirmadienį iš šios vietovės buvo evakuoti 49 žmonės, daugelis jų buvo gydomi dėl nudegimų.
Vakarų Sumatros gamtos išteklių apsaugos agentūra pranešė, kad gelbėtojų komandos dirbo visą naktį, kad padėtų žygeiviams nusileisti į saugią vietą.
Vakarų Sumatros nelaimių padarinių likvidavimo agentūros vadovas Rudy Rinaldi AFP sakė, kad kai kuriems išgelbėtiems žmonėms šiuo metu teikiama medicininė pagalba.
„Kai kurie patyrė nudegimų, nes buvo labai karšta, – sakė jis. – Tie, kas buvo sužeisti, buvo priartėję prie kraterio.“
Marapi yra vienas aktyviausių ugnikalnių Sumatros saloje, o daugiausiai aukų pareikalavęs jo išsiveržimas įvyko 1979 m. balandį, kai žuvo 60 žmonių.
Šiemet jis išsiveržė sausio-vasario mėnesiais ir išmetė pelenus į maždaug 75-1000 metrų aukštį nuo viršūnės.
Indonezija yra vadinamajame Ramiojo vandenyno ugnies žiede ir, remiantis Vulkanologijos agentūros duomenimis, joje yra 127 aktyvūs ugnikalniai.