12 15

Dangus griūva: politologas įvertino, kodėl pasaulį purto politiniai žemės drebėjimai

Ukrainoje trečius metus tęsiasi negailestingas karas. Izraelis prisiekė susidoroti su Irano remiamomis grupuotėmis Gazos Ruože ir Libane. Vokietijos laukia išankstiniai rinkimai. Prancūzai nuvertė savo vyriausybę. Pietų Korėjos prezidentui neleidžiama išvykti iš šalies po to, kai jis vienašališkai paskelbė karo padėtį. Sirijoje į šipulius subyrėjo Basharo al Assado režimas. Politologas dr. Gintas Karalius interviu 15min paaiškino, kodėl pasaulį taip purto politiniai žemės drebėjimai.
Protestai Sakartvele
Protestai Sakartvele / „AFP“/„Scanpix“

– Per pastaruosius kelerius metus pasaulyje įvyko tiek reikšmingų politinių įvykių, kiek kartais neįvyksta per dešimtmetį. Vien praėjusį mėnesį dėl politinių realijų iškilo grėsmė daugiau nei vieno svarbaus regiono stabilumui. Gal galėtumėte pakomentuoti, kas ir kodėl vyksta pasaulyje?

– Mano spėjimas – pasaulyje matomas galios vakuumas. Jis turbūt prasidėjo po chaotiško Jungtinių Valstijų pasitraukimo iš Afganistano ir nuo to laiko tik tai eskalavosi. Pastaruoju metu, po Donaldo Trumpo pergalės JAV prezidento rinkimuose, matome aktyviausią tos seisminės bangos fazę. Jungtinės Valstijos dėl objektyvių priežasčių – neturi tiek gamyklų, trūksta pinigų, stokoja karinės galios – nėra pajėgios išlaikyti tvarkos pasaulyje. Tai yra aišku jau seniai.

„Shutterstock“/Asociatyvi nuotr.
„Shutterstock“/Asociatyvi nuotr.

Dėl to šiuo metu yra atsiradusi ir visiška politinės valios stoka. Pasaulyje daugybė politikų, vadovų jaučia šitą vakuumą ir tuo naudojasi tiek vidaus politikoje, tiek savo išorės avantiūroms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis