Dar trys šalys pasirengusios siųsti karius į karą Ukrainoje

Yra dar trys šalys, pasirengusios siųsti karius į karą Ukrainoje. Tai komentare Ukrainos nacionalinio teletilto eteryje pareiškė buvęs JAV Valstybės departamento pareigūnas Davidas Tafuri.
Šiaurės Korėjos kariai
Šiaurės Korėjos kariai / „Shutterstock“

Pasak jo, Šiaurės Korėjos karių siuntimas į Rusiją patvirtina tai, ko baiminosi Vakarai, – Rusijos sąjungininkės aktyviai padės Kremliui kare.

„Mums turėtų kelti nerimą tai, kad yra dar kelios šalys, kurios stovi Rusijos pusėje, visų pirma Iranas, Sirija, Kinija, ir jos gali padėti patenkinti žmonių, kuriuos galima siųsti į Ukrainą, poreikį.“

D.Tafuri taip pat pažymėjo, kad Rusija Ukrainoje jau prarado daug karių, todėl Šiaurės Korėja tenkina gyvosios jėgos poreikį ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino reputacinį poreikį parodyti pasauliui, kad Maskva turi sąjungininkų.

„Jie taip pat gali tiekti kai kuriuos komponentus ir dalykus, kurių Rusijai reikia, kad jos karinis-pramoninis kompleksas veiktų“, – sakė buvęs Valstybės departamento pareigūnas.

Tačiau Rusijos ambasadorius prie Jungtinių Tautų (JT) trečiadienį atmetė pranešimus, kad Šiaurės Korėjos kariai talkina rusams kare prieš Ukrainą.

Vasilijus Nebenzia apkaltino Vašingtoną ir Londoną skleidžiant dezinformaciją ir tvirtino, kad Maskva, bendraudama su Šiaurės Korėja, laikosi tarptautinės teisės.

„Šie atvejai turi tik vieną bendrą bruožą: tai tik teiginiai, o nesant jokių įtikinamų įrodymų, jais tik siekiama nukreipti dėmesį nuo tikrųjų problemų, keliančių grėsmę tarptautinei taikai ir saugumui“, – sakė jis Saugumo Tarybai.

V. Nebenzia kalbėjo po to, kai Jungtinės Valstijos pareiškė, kad į Rusiją, kuri 2022 metų vasarį įsiveržė į Ukrainą, buvo pasiųsta iki 10 tūkst. Šiaurės Korėjos karių galimiems veiksmams prieš ukrainiečių pajėgas.

Antradienį Pentagonas pareiškė turintis duomenų, kad nedidelis skaičius Šiaurės Korėjos karių buvo dislokuoti Rusijos Kursko regione, esančiame pasienyje su Ukraina.

Rusijos atstovas taip pat retoriškai klausė, „kodėl Jungtinės Valstijos ir sąjungininkai bando visiems primesti ydingą logiką, kad jie turi teisę padėti Zelenskio režimui (...), o Rusijos sąjungininkai neturi teisės“ daryti to paties.

V.Nebenzia sakė, kad Rusijos sąveika su Šiaurės Korėja „karinėje ir kitose srityse atitinka tarptautinę teisę ir nėra jos pažeidimas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis