„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 01 13 /18:16

Darbą EP pradedantis Madrido ieškomas katalonas užsipuolė Ispanijos teisingumą

Katalonų separatistų lyderis Carlesas Puigdemont'as pirmadienį atvykęs į Europos Parlamentą Strasbūre smerkė Ispaniją, kuri yra išdavusi jo arešto orderį ir sulaikė vieną buvusį jo sąjungininką.
Carlesas Puigdemont'as
Carlesas Puigdemont'as / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Yra viena Europos Sąjungos narė, Ispanija, kuri negerbia... europietiškos teisinės valstybės“, – pareiškė jis, atvykęs užimti savo europarlamentaro vietos.

C.Puigdemont'as apkaltino Madridą neteisėtai sulaikius Oriolį Junquerasą, kuris pradėjo atlikti 13 metų laisvės atėmimo bausmę už savo vaidmenį 2017 metais organizuojant uždraustą referendumą dėl Katalonijos nepriklausomybės.

VIDEO: 15min paaiškina: kodėl daug katalonų nori nepriklausomybės?

Ispanija kaltina C.Puigdemont'ą ir O.Junquerasą kurstymu maištauti dėl jų vaidmens organizuojant minėtą referendumą.

C.Puigdemont'as pabėgo į Belgiją, o O.Junquerasas Ispanijoje buvo sulaikytas ir spalio mėnesį nuteistas.

Tačiau abu vyrai pernai gegužę per Europos rinkimus buvo išrinkti į Europos Parlamentą.

Praėjusį mėnesį Europos Teisingumo Teismas (ETT) nusprendė, kad europarlamentarai teisinę neliečiamybę įgyja tą akimirką, kai būna išrinkti, todėl pasigirdo raginimų paleisti O. Junquerasą, o C. Puigdemont'ui leisti dirbti europarlamentaru.

Ispanijos Aukščiausiasis Teismas praėjusią savaitę atsisakė pripažinti kalinamą katalonų separatistą O.Junquerasą EP nariu ir jis liko kalėjime. C.Puigdemont'ui buvo leista užimti savo vietą, bet Ispanija siekia jo arešto.

Jei Davido Sassoli vadovaujamas EP nuspręstų atimti iš C.Puigdemont'o teisinę neliečiamybę, jam gali būti taikomas Ispanijos išduotas Europos arešto orderis.

C.Puigdemont'as liepą praleido pirmą naujos sudėties Europos Parlamento sesiją, nes baiminosi būti suimtas, jei nuvyktų į Strasbūrą Prancūzijoje.

Tačiau šį pirmadienį, padrąsintas ETT sprendimo, jis išdrįso leistis į netolimą kelionę.

D.Sassoli vėliau pirmadienį turi suteikti C.Puigdemont'ui įgaliojimus. Bet jis taip pat gali informuoti europarlamentarus apie Ispanijos prašymą panaikinti jo neliečiamybę ir leisti tęstis ekstradicijos procesui.

Jeigu europarlamentarai nuspręstų panaikinti katalonų lyderio neliečiamybę – toks procesas paprastai trunka ištisas savaites ar net mėnesius – gali būti atnaujintas ekstradicijos prašymo svarstymas, kurį Belgija sustabdė anksčiau šį mėnesį.

Katalonijos bandymas atsiskirti Ispanijoje sukėlė krizę, kurią naujai suformuota centrinė koalicinė vyriausybė, vadovaujama premjero Pedro Sanchezo, siekia išspręsti derybomis su šio regiono vyriausybe.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs