Nuo Maskvos iki Marselio – protestų laukiama miestuose visame pasaulyje, darbo klasėms grumiantis su ekonomikos krizėmis ir nedarbu, kurie pakurstė antivyriausybinius jausmus.
Prancūzijoje paskelbta aukšto laipsnio parengtis – po to, kai protestai prieš planuojamas darbo reformas šią savaitę virto chaosu su automobilių deginimu ir akmenų svaidymu Paryžiuje, kur buvo sužeista dešimtys policininkų.
Nors vyriausybė viliasi, kad reformos sumažins chronišką maždaug 10 proc. nedarbą, kritikai mano, kad jos kelia grėsmę sunkiai iškovotoms darbuotojų teisėms, nes bus lengviau atleisti žmones sunkesniais periodais.
Vyriausybė jau sušvelnino šį įstatymo projektą, bet tai nenumalšino studentų ir darbuotojų, kurie reikalauja jį išvis atšaukti, pykčio.
Prancūzijoje Gegužės 1-osios šventė atskleidė didelius nesutarimus kylančiame kraštutinių dešiniųjų Nacionaliniame fronte: buvęs jo lyderis Jeanas-Marie Le Penas ir jo dukra, dabartinė partijos vadovė Marine Le Pen rengia atskirus mitingus.
87 metų Jeanas-Marie kritikavo savo susvetimėjusią dukrą ir prognozavo, kad ji bus smarkiai sumušta per 2017 metų prezidento rinkimus.
Tarptautinė darbo diena buvo pradėta minėti Čikagoje 1886 metais, vienos profesinės sąjungos, kuri reikalavo aštuonių valandų darbo dienos. Dabar ši diena minima visame pasaulyje.
Pietų Korėjoje, kur taip pat didėja jaunimo nedarbas, planuojamos darbo reformos panašiai išprovokavo darbuotojų pyktį ir paskatino protestuoti dešimtis tūkstančių žmonių.
Maskvoje maždaug 100 tūkst. darbuotojų dalyvavo Gegužės 1-osios parade Raudonojoje aikštėje, kur nešė Rusijos vėliavas ir balionus.
Šis kruopščiai surežisuotas spektaklis priminė sovietinius laikus ir vyko šaliai išgyvenant ekonominę krizę, kurią sukėlė Vakarų sankcijos dėl Ukrainos ir žema naftos kaina.
Stambule buvo sustiprintos saugumo priemonės: budėjo maždaug 25 000 policininkų, daug gatvių buvo uždarytos. To buvo imtasi turint omenyje tai, kad gegužės 1-ąją turkų protestuotojai dažnai susiremia su policija.
Ypač saugumas buvo sustiprintas pagrindinėje Taksimo aikštėje, kur, kaip tikimasi, demonstrantai bandys susirinkti nepaisydami draudimo tai daryti.