Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Daugiau kaip 70 proc. Vokietijos gyventojų pritaria „Nord Stream 2“ projektui

Dauguma vokiečių nemano, kad per Baltijos jūrą nuteisto Rusijos eksporto dujotiekio plėtros projekto „Nord Stream 2“ įgyvendinimas padarys jų valstybę smarkiai priklausoma nuo Rusijos, kaip tai tvirtina sankcijomis projekto dalyviams grasinantis Vašingtonas, skelbia „Deutsche Welle“, remdamasi sociologine apklausa.
Baltijos jūroje tiesiamas dujotiekis „Nord Stream 2“
Baltijos jūroje tiesiamas dujotiekis „Nord Stream 2“ / „Scanpix“ nuotr.

Rusiją ir Vokietiją tiesiogiai sujungiančio dujotiekio pralaidumo didinimui pritaria 73 proc. Vokietijos gyventojų, o 67 proc. jų nepritaria JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) nuomonei, neva Vokietija dėl „netinkamo“ dujų susitarimo su Maskva tapo „Rusijos įkaite“, rodo žiniasklaidos grupės RTL užsakymu sociologinių tyrimų instituto „Forsa“ atliktos apklausos rezultatai.

Tokį JAV prezidento perspėjimą rimtu laiko tik dešiniosios populistinės partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) rėmėjai, o visų kitų šalies politinių judėjimų šalininkai tokiam D.Trumpo argumentui nepritaria.

90 proc. pastarųjų mano, jog Jungtinės Valstijos grasinimais sankcijomis siekia, kad Europa taptų jos suskystintų gamtinių dujų rinka.

„Vokietijos gyventojų manymu, konflikto dėl „Nord Stream 2“ priežastys yra ne politinio, o ekonominio pobūdžio“, – interviu RTL reziumavo „Forsa“ instituto vadovas Manfredas Gullneris.

Tyrimas taip pat atskleidė, kad 77 proc. Vokietijos gyventojų JAV ambasadoriaus Vokietijoje Richardo Grenello perspėjimą dėl sankcijų „Nord Stream 2“ projekto dalyvėms grėsmės laiko šantažu, o 91 proc. respondentų jį pavadino nederamu poelgiu.

Vokietijos žiniasklaida šio mėnesio viduryje skelbė, jog R.Grenellas nusiuntė laiškus „Nord Stream 2“ projekte dalyvaujančioms bendrovėms, perspėdamas jas dėl JAV sankcijų grėsmės.

„Twitter“ nuotr./Richardas Grenellas
„Twitter“ nuotr./Richardas Grenellas

Tai sulaukė Vokietijos užsienio reikalų ministerijos kritikos, kuri šį poelgį prilygino provokacijai.

Rusija Europai aktyviai peršamą antrąjį dujotiekį per Baltijos jūrą iki Vokietijos tikisi nutiesti iki 2020 metų pradžios. 55 mlrd. kubinių metrų metinio pralaidumo vamzdynas padvigubintų šio rusiškų dujų eksporto koridoriaus pajėgumą.

„Nord Stream 2“ projektas kelia nuogąstavimus, kad Rusija įgis pernelyg didelę kontrolę Europoje, ypač pakenkdama Lenkijai ir Ukrainai. Projektas sulaukė kai kurių Europos Sąjungos narių, įskaitant ir Lietuvos, taip pat JAV aktyvaus priešinimosi, kurios jį laiko ne ekonominiu, o politiniu.

Vokietijos vyriausybė jį vertina priešingai, tvirtindama, kad tai – visų pirma ekonominis projektas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai
Reklama
Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?
Reklama
Advento kalendoriai – nuo paprastos tradicijos iki prabangos segmento