15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Davidas Cameronas nenori ES pervesti papildomų milijardų eurų

Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovas Davidas Cameronas ketvirtadienį vėl surėmė ietis su Europos Sąjunga, kai Briuselis pareikalavo iš jo šalies papildomų 2,1 mlrd. eurų, nes Didžiosios Britanijos ekonomika klesti, o Europą yra ištikęs sąstingis.
Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas
Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas / Scanpix/Sipa USA nuotr.

Pagal naujus biudžetinius skaičiavimus, deficito slegiama ir su sunkumais susidurianti Prancūzija bus skolinga 1 mlrd. eurų, nurodė Europos Komisijos atstovas spaudai.

Nyderlandams, kaip ir Didžiajai Britanijai, teks papurtyti kišenes ir papildomai sumokėti 300 mln. eurų.

Tuo tarpu Vokietijai, galingiausiai ir turtingiausiai ES ekonomikai, bus grąžinta 779 mln. eurų permoka.

Nyderlandams, kaip ir Didžiajai Britanijai, teks papurtyti kišenes ir papildomai sumokėti 300 mln. eurų. 

Ši žinia yra naujas smūgis D.Cameronui, kurio gegužę laukia rinkimai ir kuris pažadėjo britams 2017 metais surengti referendumą dėl šalies narystės ES, tikėdamasis tokiu būdu sumažinti politinę grėsmę, kurią jo konservatoriams kelia Nigelo Farage'o euroskeptiška Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partija (UKIP).

Europos Komisijos atstovas spaudai Patrizio Fiorilli sakė, kad priemoka apskaičiuojama atsižvelgiant į šalių BVP ir tai, kokia yra bendra kiekvienos šalies ekonominė situacija.

„Britanijos ekonomika auga sparčiau nei kitų šalių, todėl logika čia tokia pati, kaip mokesčių atveju: kas uždirba daugiau, tas moka didesnius mokesčius“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

„Matematine išraiška tai būtų 2,1 mlrd. eurų priemoka už 2014-uosius Britanijai, daugiau nei 300 mln. eurų Nyderlandams ir milijonu mažiau Prancūzijai“, – pridūrė P.Fiorilli.

Britanijos ekonomika sėkmingai atsigauna po finansų krizės ir stabiliai auga. Antrąjį šių metų ketvirtį ji ūgtelėjo 3,2 proc., palyginti su situacija prieš metus.

Tuo tarpu Europos ekonomika stagnuoja, tempiama žemyn Prancūzijos, kurios ekonomika pastaruosius du ketvirčius neaugo.

Tuo tarpu Europos ekonomika stagnuoja, tempiama žemyn Prancūzijos, kurios ekonomika pastaruosius du ketvirčius neaugo. Be to, pagreitį praranda ir Vokietija.

Britanija pareiškė, kad dirbs kartu su Nyderlandais ir sieks užginčyti šį reikalavimą.

„Negalima tiesiog imti ir pakeisti mokesčius už praėjusius metus ir pareikalauti tučtuojau juos sumokėti“, – sakė šaltinis D.Camerono biure.

„Europos Komisija nesitikėjo šių pinigų, jai jų nereikia, todėl dirbsime su kitomis šalimis, kurias tai palietė, ir padarysime viską, kad tai užginčytume“, – pridūrė jis.

Britanijai kasmet iš ES biudžeto grąžinama 3.1 mlrd. svarų (3,92 mlrd. eurų) permoka. Permokos grąžinimą 1984 metais išsikovojo tuometinė premjerė Margaret Thatcher. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais