Kalbėdamas diskusijose Pasaulio ekonomikos forume Davose Nyderlandų premjeras Markas Rutte perspėjo, kad pasitraukusi iš 27 šalių Bendrijos Didžioji Britanija tebus „sala kažkur Atlanto vandenyno viduryje, esanti kažkur tarp Jungtinių Valstijų ir Europos“.
„Ji nebus susijusi su nė viena iš jų, todėl aš manau, kad mums labai svarbu, kad jie pasiliktų“, – pridūrė M.Rutte.
D.Camerono pažadas surengti referendumą dėl to, ar Britanija turėtų pasilikti ES dalimi, gerokai pakoregavo visą Davoso susitikimo darbotvarkę, kurioje buvo numatyta kalbėti apie būdus, kaip išeiti iš tris metus trunkančios ekonominės krizės.
Airijos premjeras Enda Kenny, taip pat pareiškė, kad su Londonu ES yra apskritai stipresnė kaip sąjunga.
„ES ir toliau bus stipresnė, jeigu Didžioji Britanija liks jos dalis, – sakė E.Kenny tose pačiose diskusijose. – Kad ir kas nutiktų, aš norėčiau matyti Britaniją toliau atliekant centrinį vaidmenį Europos Sąjungoje. Tai labai svarbu pasauline prasme“.
E.Kenny taip pat pabrėžė, kad politikoje „penkeri metai yra amžinybė“ ir paragino Europą išsaugoti sąlyginę ramybę finansų rinkose ir vykdyti reformas, kurios paremtų jos ekonomiką.
Būtent po penkerių metų, 2017 metų pabaigoje, D.Cameronas ir pažadėjo surengti referendumą, jeigu tik bus perrinktas.
„Dabar jums reikia aiškumo“, – sakė E.Kenny ir pridūrė, kad per pastaruosius 40 metų Airijoje buvo surengta keletas referendumų Europos klausimais, ir kiekvieną kartą visuomenės atsakymas būdavo „teigiamas“.
Italijos ministras pirmininkas Mario Monti sakė, esąs įsitikinęs, jog Britanijos žmonės nuspręs pratęsti savo sudėtingus santykius su Briuseliu, nes atgręždami nugarą ES jie netektų keleto ekonominių privilegijų.
„Tikiu, kad atėjus (reikiamam) momentui, Jungtinė Karalystė pasakys “taip„, nes ... jeigu jie sakys “ne„, jie turės pasitraukti iš vieningos rinkos“, – sakė M.Monti.