Parlamento narė Annie Genevard (Ani Ženvar) nurodė, kad Respublikonų partija (LR) balsavo už E. Ciotti nušalinimą. Ji pridūrė, kad prieš pirmalaikius rinkimus partija „aiškiai ir nepriklausomai pristatys savo kandidatus Prancūzijos visuomenei.
„Aš esu ir lieku [partijos] pirmininkas“, – socialiniame tinkle „X“ atkirto E. Ciotti.
Jis pareiškė, kad komiteto sprendimas akivaizdžiai pažeidžia įstatymus, yra neteisėtas ir negaliojantis.
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) sekmadienį pranešė apie birželio 30-ąją ir liepos 7-ąją vyksiančius pirmalaikius rinkimus. Juos jis sušaukė po to, kai per Europos Parlamento rinkimus RN surinko dvigubai daugiau balsų nei jo centristų aljansas.
Antradienį per televiziją E. Ciotti paskelbus apie susitarimą su RN, konservatorių gretose kilo sumaištis.
Partijai sušaukus skubų komiteto posėdį, E. Ciotti uždarė LR būstinę prie Nacionalinės Asamblėjos žemųjų rūmų, teigdamas, kad jokie posėdžiai nebuvo suplanuoti.
Anot jo, šių žingsnių buvo imtasi dėl darbuotojų saugumo, kai buvo pagrasinta.
Anksčiau trečiadienį aukšto rango įstatymų leidėjas Aurelienas Pradie (Oreljanas Pradijė) transliuotojui „France 2“ pareiškė, kad E. Ciotti nustojo vadovauti partijai nuo tos akimirkos, kai paskelbė apie susitarimą su RN.
LR šaknys yra susijusios su pokario lyderiu Charles'iu de Gaulle'iu (Šarliu de Goliu), partijai priklausė tokie buvę Prancūzijos prezidentai kaip Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) ir Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi). Nuo 2017-ųjų LR yra atsidūrusi tarp prezidento vadovaujamų centristų ir kraštutinių dešiniųjų.
Nuo to laiko partijos vadovai stengiasi laikytis nepriklausomo kurso. LR taip pat yra tekę bendradarbiauti su E. Macrono mažumos vyriausybe, kad būtų priimti svarbiausi įstatymai, ir kartais nevengdavo kalbų apie pasitikėjimą.
Antradienį E. Ciotti paskelbė apie rinkimų susitarimą su RN, taip nustebindamas didžiąją dalį LR narių.