Kaip rašo khpg.org, išaiškinti bent du buvę „Berkut“ vadai, kurie dabar dalyvauja malšinant protestus Rusijoje. Vienas jų – Sergejus Kusiukas, kuris Ukrainoje ieškomas dėl 2013 m. lapkričio 30 d. Maidane surengto žiauraus susidorojimo su protestuotojais.
Jo veidas yra aiškiai matomas vaizdo įrašuose ir nuotraukose, kurios darytos tiek dieną prieš pirmadienio protestus, tiek per juos. Jose S.Kusiukas matomas vilkintis „Omon“ uniformą ir bendraujantis per radijo stotelę.
S.Kusiukas dabar jau neegzistuojančiose Ukrainos specialiosiose pajėgose „Berkut“ turėjo pulkininko laipsnį. Po Rusijos aneksijos jis pabėgo į Krymą, o dabar buvo pastebėtas Maskvoje.
Jau anksčiau Rusijoje yra pastebėtas ir Petro Fedčiukas – per protestą Maskvoje 2014 m. gruodžio 30 d. jis nufilmuotas vilkintis Rusijos policijos pulkininko uniformą.
Jis kartu su S.Kusiuku vadovavo maždaug 290 „Berkut“ pareigūnų, kurie naktį surengė Euromaidano protestuotojų ataką, žiauriai juos sumušė. Dabar, panašu, abu vyrai pradeda Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui susidoroti su protestuotojais.
2013-ųjų lapkričio 30-osios naktis Maidane laikoma lūžio tašku Euromaidano revoliucijoje ir viena svarbiausių datų Ukrainos istorijoje. Protestai prie tuometinę valdžią jau buvo ėmę slūgti, tačiau Viktoro Janukovyčiaus režimui niežtėjo rankos galutinai užsmaugti bet kokius kritiškus balsus. Po žiauraus susidorojimo su protestuotojais jau kita dieną į gatves išėjo dešimtys tūkstančių žmonių.
2015 m. buvo pateikti kaltinimai „Berkut“ nariams, dalyvavusiems lapkričio 30-osios įvykiuose. Tarp jų – ir P.Fedčiukas, buvęs Kijevo policijos vadovo pavaduotoju, bei S.Kusiukas, „Berkut“ dalinio vadovas. Ukrainos pareigūnų teigimu, jie vadovavo tos nakties įvykiams ir davė nurodymus susidoroti su protestuotojais.
Susidorojimu įtariami 23 buvę berkutininkai. 10 iš jų yra gavę Rusijos pilietybes, dar dviems Maskva suteikė pabėgėlių statusus.