„Koinu“ artinasi praėjus tik mėnesiui, kai Honkongas buvo nušluotas taifūno „Saola“, privertusio skelbti aukščiausią „T10“ audros pavojų. Savaitę po jo miestą užpylė didžiausia per beveik 140 metų liūtis, užtvindžiusi metro stotis ir prekybos centrus, sukėlusi nuošliaužas.
Honkongo orų observatorija sekmadienį perspėjo dėl stipraus vėjo ir intensyvaus lietaus šuorų, kai „Koinu“ pasuko link Perlų upės žiočių ir prieš vidurnaktį turėtų priartėti maždaug 70 kilometrų iki miesto iš pietų pusės.
Taifūnas „Koinu“ didžiąją sekmadienio dalį buvo įvertintas „T8“ lygiu – antru aukščiausiu Honkongo perspėjimo sistemoje. Šis pavojaus lygis skelbiamas, kai maksimalus nuolatinis vėjo greitis pasiekia 117 kilometrų per valandą.
„Koinu“ maksimalus nuolatinis vėjo greitis buvo 145 kilometrai per valandą. 19 val. vietos (14 val. Lietuvos) laiku orų observatorija perspėjimo signalą pakėlė iki „T9“.
„Tai reiškia, kad numatomas vėjo greitis reikšmingai padidės“, – paskelbė observatorija.
„Neikite į lauką ir nesiartinkite prie langų ir durų. Susiraskite saugią vietą pasislėpti“, – sakoma pranešime.
Mokyklos, vaikų darželiai, krovinių terminalai, keltai ir autobusai sustabdė darbą visai dienai arba popietei.
Remiantis Honkongo oro uostu, per dieną buvo atšaukta apie 90 skrydžių ir dar 130 atidėta.
Honkongo vyriausybė sulaukė 11 pranešimų dėl nukritusių medžių, šeši žmonės sekmadienio popietę dėl taifūno buvo sužaloti.
„Koinu yra brandus taifūnas, kurio akies siena artinasi prie jūrų iš pietinės teritorijos pusės“, – sakė Honkongo observatorija, perspėdama žmones vengti žemumų, jei audra stiprės.
Pranešama, kad bus įvertinta būtinybė koreguoti pavojaus lygį, priklausomai nuo vėjo greičio.
Prieš pasukdamas link Honkongo, Koinu kliudė Taivaną, atnešdamas smarkų lietų ir rekordinius vėjus į atokią jo Orchidėjų salą.
Dėl audros žuvo mažiausiai vienas žmogus, šimtai tūkstančių namų liko be elektros.
Pietų Kiniją vasaros ir rudens mėnesiais dažnai užklumpa taifūnai, kurie susiformuoja šiltuose vandenynuose į rytus nuo Filipinų ir tada keliauja į vakarų pusę.
Ekspertai teigia, kad visgi dėl klimato kaitos tropinės audros tapo intensyvesnės ir mažiau prognozuojamos – dėl gausesnio lietaus ir stipresnių vėjų pakrantes užlieja potvyniai, padarantys žalos.