„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Dėl žiniasklaidos laisvės varžymo sukritikuota Rusija paragino Vakarus nesikišti

Maskva paliepė JAV ambasadai „rūpintis savais reikalais“, kai Vašingtono diplomatinė atstovybė išsakė susirūpinimą dėl žiniasklaidos laisvės varžymo Rusijoje.
Ivanas Safronovas
Ivanas Safronovas / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

JAV ambasados atstovė Rebecca Ross antradienį pareiškė nerimaujanti dėl žurnalistų Rusijoje areštų.

„Stebime vieną po kito Rusijos žurnalistų areštus – tai pradeda darytis panašu į darnią kampaniją prieš #ŽiniasklaidosLaisvę“, – ji parašė per „Twitter“.

„Rūpinkitės savais reikalais“, – atsakomojoje tviterio žinutėje pasiūlė Rusijos užsienio reikalų ministerija, sureagavusi vėlai antradienį.

Anksčiau tą dieną Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) areštavo daugelio pagarbą pelniusį buvusį žurnalistą Ivaną Safronovą. Buvęs nepriklausomų laikraščių „Kommersant“ ir „Vedomosti“ reporteris, dabar dirbantis Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovo patarėju, įtariamas valstybės išdavyste..

30-mečio I.Safronovo sulaikymas sukėlė jo šalininkų ir žurnalistų pasipiktinimą. Jie sako, kad šis areštas yra bausmė už I.Safronovo ankstesnius straipsnius apie Rusijos gynybos sektorių.

I.Safronovo advokatų grupės narys Jevgenijus Smirnovas sakė, kad jo klientas įtariamas nuo 2012 metų bendradarbiavęs su Čekijos žvalgyba.

FSB tyrėjai įsitikinę, kad Čekijos žvalgyba vykdo Jungtinių Valstijų nurodymus, naujienų agentūrai AFP sakė J.Smirnovas.

Federalinė saugumo tarnyba nurodė, kad I.Safronovas rinko įslaptintus duomenis apie Rusijos kariuomenę, gynybą ir saugumą. Surinktą medžiagą jis esą perduodavo Čekijos, kuri yra NATO narė, žvalgybai.

Trečiadienį Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas dar kartą pareiškė, kad I.Safronovo areštas su jo žurnalistiniu darbu nesusijęs.

Jis taip pat atmetė daugelio jo buvusių bendradarbių ir žiniasklaidos „emocingų“ pareiškimų, kad I.Safronovas nekaltas.

„Turime palaukti teismo“, – žurnalistams sakė D.Peskovas.

I. Safronovo advokatas Ivanas Pavlovas sakė, kad buvusio žurnalisto bylą sudaro septyni tomai, todėl tikėtina, kad saugumo tarnyba jį stebėjo ilgą laiką.

Rusijoje visos didžiosios televizijos yra kontroliuojamos valstybės.

Spaudos ir naujienų portalų žurnalistai pastaruoju metu skundėsi, kad šalyje vis labiau varžoma žiniasklaidos laisvė, o Kremlius daro spaudimą.

Pirmadienį vienai reporterei šiaurės vakariniame Pskovo mieste buvo skirta 500 tūkst. rublių (per 6 tūkst. eurų) bauda už „terorizmo teisinimą“. Ši byla taip pat išprovokavo daugelio pasipiktinimą.

Prokurorai reikalavo, kad Svetlanai Prokopjevai, dirbančiai „Laisvosios Europos radijo/Laisvės radijo“ (RFE/RL) rusų redakcijoje laisvai samdoma bendradarbe, būtų skirta šešerių metų įkalinimo bausmė už komentarą apie vieną sprogdinimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“