Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Didįjį penktadienį popiežius meldėsi už persekiojamus krikščionis

Popiežius vadovavo Didžiojo penktadienio liturgijai Romoje, melsdamasis už persekiojamus krikščionis visame pasaulyje kitą dieną po islamistų judėjimo „al Shebab“ kovotojų išpuolio per kurį buvo nužudyti 148 studentai ir saugumo pareigūnai Kenijoje. Popiežius stebėjo, kaip nedidelė tikinčiųjų grupė nešė kryžių per 14 stočių tradicinėje Kryžiaus kelio procesijoje, primindami paskutines Jėzaus gyvenimo valandas. Į šias pamaldas prie Koliziejaus susirinko dešimtys tūkstančių žmonių, kurių daugelis laikė degančias žvakes. „Viešpatie Jėzau, dvasioje palaikyk persekiojamuosius. Tegul fundamentali teisė į tikėjimo laisvę išplinta toli ir plačiai, – skelbė viena iš šioje procesijoje skaitytų meditacijų, kurios tekstą parašė italų vyskupas Renato Corti (Renatas Kortis). – Vyrai ir moterys kalinami arba netgi žudomi vien dėl to, kad jie yra tikintys arba ištikimi teisingumui ir taikai. Jie nesigėdija kryžiaus. Jie yra iškilus pavyzdys kiekvienam.“ Procesijos priekyje ėjo tikintieji iš Irako, Sirijos ir Egipto, kur mažumą sudarančių krikščionių bendruomenės yra persekiojamos tokių ginkluotų grupuočių, kaip džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“, ir Nigerijos, kur tūkstančius žmonių nužudė islamistų grupuotė „Boko Haram“. Dėmesys į tikinčiųjų persekiojimą buvo sutelktas po ketvirtadienį beveik visą dieną trukusios apsiausties Garisos universitete; aukų skaičiumi tai buvo didžiausia ataka Kenijoje nuo JAV ambasados sprogdinimo 1998 metais Nairobyje, taip pat kruviniausia, kada nors įvykdyta „al Shebab“, susijusio su tarptautiniu teroristų tinklu „al Qaeda“. Sprogdindami granatas ir pliekdami iš automatų „al Shebab“ kovotojai ketvirtadienį paryčiais įsiveržė į universiteto miestelį, kai studentai miegojo. Dešimtys jaunuolių iš karto buvo nušauti, o vėliau užpuolikai paleido musulmonus, bet krikščionis ir kitus pasiliko įkaitais. „Būdamas sąjungoje su visais geros valios žmonėmis visame pasaulyje, Jo Šventenybė smerkia šį beprasmiško žiaurumo aktą ir meldžiasi, kad jo vykdytojų širdys pasikeistų“, – sakoma pontifiko telegramoje, pasiųstoje anksčiau penktadienį. R.Corti meditacijose reiškiama viltis, kad bus atsisakyta mirties bausmės, prieš kurią Bažnyčia jau seniai pasisako, taip pat pedofilija vadinama „barbarišku“ elgesiu. „Suteikėte mums didžiulį orumą; kviečiate mus į laisvę. Išvaduokite mus iš bet kokios vergijos“, – sakoma meditacijoje, meldžiantis už kariais priverstus tapti vaikus ir prekybos žmonėmis aukas.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / „Scanpix“/„LaPresse“ nuotr.

Popiežius stebėjo, kaip nedidelė tikinčiųjų grupė nešė kryžių per 14 stočių tradicinėje Kryžiaus kelio procesijoje, primindami paskutines Jėzaus gyvenimo valandas.

Į šias pamaldas prie Koliziejaus susirinko dešimtys tūkstančių žmonių, kurių daugelis laikė degančias žvakes.

„Viešpatie Jėzau, dvasioje palaikyk persekiojamuosius. Tegul fundamentali teisė į tikėjimo laisvę išplinta toli ir plačiai, – skelbė viena iš šioje procesijoje skaitytų meditacijų, kurios tekstą parašė italų vyskupas Renato Corti. – Vyrai ir moterys kalinami arba netgi žudomi vien dėl to, kad jie yra tikintys arba ištikimi teisingumui ir taikai. Jie nesigėdija kryžiaus. Jie yra iškilus pavyzdys kiekvienam.“

Tegul fundamentali teisė į tikėjimo laisvę išplinta toli ir plačiai

Procesijos priekyje ėjo tikintieji iš Irako, Sirijos ir Egipto, kur mažumą sudarančių krikščionių bendruomenės yra persekiojamos tokių ginkluotų grupuočių, kaip džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“, ir Nigerijos, kur tūkstančius žmonių nužudė islamistų grupuotė „Boko Haram“.

Dėmesys į tikinčiųjų persekiojimą buvo sutelktas po ketvirtadienį beveik visą dieną trukusios apsiausties Garisos universitete; aukų skaičiumi tai buvo didžiausia ataka Kenijoje nuo JAV ambasados sprogdinimo 1998 metais Nairobyje, taip pat kruviniausia, kada nors įvykdyta „al Shebab“, susijusio su tarptautiniu teroristų tinklu „al Qaeda“.

Sprogdindami granatas ir pliekdami iš automatų „al Shebab“ kovotojai ketvirtadienį paryčiais įsiveržė į universiteto miestelį, kai studentai miegojo. Dešimtys jaunuolių iš karto buvo nušauti, o vėliau užpuolikai paleido musulmonus, bet krikščionis ir kitus pasiliko įkaitais.

„Būdamas sąjungoje su visais geros valios žmonėmis visame pasaulyje, Jo Šventenybė smerkia šį beprasmiško žiaurumo aktą ir meldžiasi, kad jo vykdytojų širdys pasikeistų“, – sakoma pontifiko telegramoje, pasiųstoje anksčiau penktadienį.

R.Corti meditacijose reiškiama viltis, kad bus atsisakyta mirties bausmės, prieš kurią Bažnyčia jau seniai pasisako, taip pat pedofilija vadinama „barbarišku“ elgesiu.

„Suteikėte mums didžiulį orumą; kviečiate mus į laisvę. Išvaduokite mus iš bet kokios vergijos“, – sakoma meditacijoje, meldžiantis už kariais priverstus tapti vaikus ir prekybos žmonėmis aukas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais