Visai nesvarbu, kad azijietiškas šaknis turintis britas yra išsilavinęs bei aukštas pareigas užimantis žmogus. Religiniai įsitikinimai bei įsišakniję papročiai tokiose šeimose vis dar gajūs. Labai dažnai tėvai iš išskaičiavimo ar kitokių sumetimų atiduoda savo nepilnametes mergaites į žmonas šeimos draugams arba turtingiems jaunikiams.
Nuo šiol pagal naują įstatymą dėl tokių priverstinių vedybų asmuo bus baudžiamas dvejų metų laisvės atėmimu.
Teisėtvarkos pareigūnai taip pat turės visas teises iš įtartinos šeimos pareikalauti duomenų apie gyvenamąją vietą tų mergaičių, kurios gali būti ištekintos per prievartą.
Labai dažnai tėvai iš išskaičiavimo ar kitokių sumetimų atiduoda savo nepilnametes mergaites į žmonas šeimos draugams arba turtingiems jaunikiams.
Išvežti Didžiojoje Britanijoje gimusią nuotaką ir ją priverstiniu būdu išleisti už vyro užsienyje taip pat bus sunkiau, nes pareigūnai tikrins išvykstančias keleives ir neišleis iš šalies tų mergaičių, kurios galimai siunčiamos jas apvesdinti su šeimos pasirinktu kandidatu.
Palengvės ir toms moterims, kurios jau yra ištekintos per prievartą – joms tereikia kreiptis pagalbos į valstybės pareigūnus ir tokių moterų teisė į pasirinkimą bus ginama.
Kaip rodo policijos suvestinės, vien per šiuos metus yra oficialiai užfiksuota daugiau nei pusantro tūkstančio tokių priverstinių vedybų Didžiojoje Britanijoje. Tačiau iki šiol joks įstatymas negalėjo ginti nei pačių teisėtvarkininkų, kurie galėjo būti kaltinami prievartiniais veiksmais išardant naują šeimą, nei nepilnamečių mergaičių, kurios per prievartą būdavo laikomos vyro namuose.
Savanorių organizacijos, kovojančios už šalies žmonių teises bei pasisakančios prieš bet kokios rūšies prievartą, pasitiko naują įstatymą džiaugsmo šūksniais. Tačiau iškilo vienas rimtas klausimas – kas praneš policijai apie priverstines vedybas.
Teisės specialistai imsis nagrinėti tokias bylas tik po to, kai gaus raštišką pareiškimą iš pačios nukentėjusiosios, jos artimų draugų arba pačių policijos pareigūnų.
Dažnai merginos iš musulmoniškų šeimų yra laikomos visiškoje izoliacijoje nuo išorinio pasaulio, jos nemoka rašyti ir skaityti, joms nuo mažumės yra teigiama, kad sulaukusios tam tikro amžiaus jos privalės ištekėti, nes tai yra normalu. Panašioje situacijoje sunku tikėtis, kad tokia mergina rašys pareiškimą policijai, o patiems pareigūnams surasti ir išaiškinti tokias vedybas nėra lengva.
Žmogaus teisių gynėjai teigia, kad minėtas įstatymas yra pernelyg švelnus ir nenumato pakankamai griežtos bausmės. Be to, valstybės pareigūnai turėtų tikrinti naujai įregistruotas šeimas, ar santuoka nėra priverstinė. Policija neturėtų sėdėti sudėjusi rankų ir laukti, kol nelaiminga nuotaka ateis į nuovadą su pareiškimu.