Didžiojoje Britanijoje žmonės savo gyvenimo kokybę vertina septynetuku

Septyni iš dešimties balų – taip Didžiosios Britanijos žmonės įvertino savo laimę ir pasitenkinimą gyvenimu naujame vyriausybės inicijuotame tyrime, siekiant įvertinti šalies gyventojų gerovę.
Kompiuterinė šypsenėlė
Kompiuterinė šypsenėlė / 123rf nuotr.

Nacionalinės statistikos biuras apklausė 80 tūkst. 16 metų ir vyresnių žmonių, o antradienį paskelbė, kad atsakymo į klausimą „Kiek laimingas buvote vakar?“ atsakymų vidurkis buvo 7,3 balo, vertinant pagal dešimties balų sistemą.

Laimingiausios buvo 16–19 metų ir vyresnių nei 65 metų žmonių grupės. Juodaodžiai ir mišrios rasės britai jaučiasi esantys kiek mažiau laimingi negu šalies vidurkis. Šiaurės Airija buvo pripažinta laimingiausia vieta Jungtinėje Karalystėje, tačiau jos persvara buvo nedidelė.

Šie rezultatai gauti išanalizavus duomenis, surinktus nuo pernai balandžio iki spalio.

Premjeras Davidas Cameronas 2010 metais paskelbė nacionalinės gerovės programą, žadėdamas pagerinti britų gyvenimą po pasaulinės recesijos.

Didžioji Britanija žengia Himalajų karalystės Butano pramintu keliu. Šios valstybės karalius praeito amžiaus 10-o dešimtmečio pradžioje suformulavo bendrosios nacionalinės laimės politiką, siekiant skatinti žmonių gerovės didėjimą, vystantis ekonomikai.

Kanada taip pat yra nustačiusi nacionalinį „gerovės indeksą“, o Japonija ir Pietų Korėja yra įrašiusios gyventojų teisę į laimę savo konstitucijose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis