Bombonešiai nepažeidė oro erdvės ribų, tačiau pavojingai priartėjo. Pabrėžiama, kad „Eurofighter Typhoon“ priskrido prie Rusijos bombonešių per itin mažą atstumą – 300 metrų. Pilotai galėjo matyti vienas kito rankų signalus. Rusijos lėktuvai buvo lydimi apie pusvalandį.
„Eurofighter Typhoon“ priartėjo prie Rusijos bombonešių per itin mažą atstumą – 300 metrų.
Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad TU-95 skrydžiai buvo atliekami griežtai laikantis oro erdvės naudojimo taisyklių.
Ministerija taip pat pripažįsta, kad tam tikru metu bombonešius lydėjo Anglijos karališkųjų oro pajėgų „Eurofighter Typhoon“, F-16 bei Norvegijos ir Prancūzijos „Mirage“ naikintuvai.
Didžiojoje Britanijoje toks Rusijos žingsnis vertinamas kaip provokacija ir politinis spaudimas. Tvirtinama, kad incidentas gali būti susijęs su sausio 27 dieną prasidėjusiu teismo procesu, nagrinėjančiu Londone poloniu nunuodyto agento Aleksandro Litvinenkos bylą.
„The Daily Mail“ rašo, kad karinio lėktuvo priartėjimas prie kitos valstybės oro erdvės visada yra traktuojamas kaip agresijos signalas.
„Meškučiais“ vadinami Rusijos bombonešiai anksčiau skraidydavo netoli Norvegijos, virš Šiaurės jūros. Tikėtina, jog Rusija išbando britų karališkųjų oro pajėgų reakciją.
Paskutinį kartą Rusijos bombonešis TU-95 prie Didžiosios Britanijos oro erdvės priartėjo spalio 31 dieną. Šis skrydis nebuvo numatytas skrydžių plane. Bombonešis nepalaikė radijo ryšio su kontrolės tarnybomis, nenaudojo atpažinimo signalų.