Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas žada stabdyti „Islamo valstybės“ plėtrą

Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovas Davidas Cameronas parengė penkerių metų planą kovai su islamo ekstremizmu ir tvirtina, jog atėjo laikas stoti į kovą su ideologija, kuri padėjo džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“ pritraukti tiek daug jaunų žmonių.
Didžiosios Britanijis Davidas Cameronas Bratislavoje
Didžiosios Britanijis Davidas Cameronas Bratislavoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Savo kalboje, kurią vėliau pirmadienį pasakys Birmingame, D.Cameronas pabrėš, jog būtina duoti atkirti ekstremistinei „Islamo valstybės“, kuri dar žinoma akronimu ISIL, ideologijai, kad Didžioji Britanija taptų darnesne valstybe ir jauni musulmonai jaustųsi suinteresuoti būti jos visuomenės nariais.

Kaip rodo paskelbtos premjero kalbos ištraukos, jis ketina pažymėti, kad daug Britanijoje gimusių žmonių nejaučia tvirto ryšio su savo šalimi, todėl gali būti linkę lengviau pasiduoti radikalizacijai.

„Kai kuriose mūsų bendruomenėse esama pavojaus, kad žmogus gali nugyventi visą gyvenimą ir neturėti nieko bendra su kito tikėjimo ar kito socialinio sluoksnio žmonėmis, – sakoma premjero kalbos ištraukose. – Todėl tokios grupuotės kaip ISIL, stengdamosi įtikinti mūsų jaunus žmones prisidėti prie jų pikto reikalo, gali pasiūlyti jiems bendrystės jausmą, kurio jiems stinga čia, namuose“.

Vyriausybės vadovas turėtų paskelbti apie tyrimą, kurio tikslas – ieškoti būdų, kaip plėsti jaunimo iš etninių mažumų galimybes ir didinti jų integraciją į šalies visuomenę.

D.Cameronas taip pat ketina paliesti opų klausimą, koks vaidmuo kovoje su „Islamo valstybe“ turėtų tekti Britanijos musulmonų bendruomenei.

Premjeras pažymės, kad radikalios pažiūros, pavyzdžiui, tikėjimas „žydų sąmokslu“, taip pat nepritarimas „pagrindinėms liberalioms vertybėms“, yra vartai į smurtą.

Premjeras pažymės, kad radikalios pažiūros, pavyzdžiui, tikėjimas „žydų sąmokslu“, taip pat nepritarimas „pagrindinėms liberalioms vertybėms“, yra vartai į smurtą.

„Esama tiek daug tvirtų, pozityvių musulmonų balsų, kurie nustelbiami , – sakoma paskelbtose premjero kalbos ištraukose. – Užduokite sau klausimą, kaip gali būti, kad paaugliams palikus savo namus Londone ir išvykus kautis ISIL gretose, diskusijų dėmesio centre yra klausimas, ar dėl to kaltos saugumo tarnybos?“

Tūkstančiai musulmonų išvyko iš Europos kautis ekstremistų gretose Sirijoje. Britanijos policija skelbia, kad daugiau nei 700 potencialių teroristų išvyko iš Britanijos į Siriją ir tik maždaug pusė jų, kaip manoma, grįžo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų