Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Didžiosios Europos sostinės pritaria, kad Ukrainai būtų suteiktas ES kandidatės statusas

Prancūzija, Vokietija, Italija ir Rumunija pasisako už tai, kad Ukrainai nedelsiant būtų suteiktas oficialus kandidatės į Europos Sąjungą statusas, ketvirtadienį Kyjive pareiškė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.
Klausas Iohannis, Mario Draghi, Volodymyras Zelenskis, Emmanuelis Macronas, Olafas Scholzas
Klausas Iohannis, Mario Draghi, Volodymyras Zelenskis, Emmanuelis Macronas, Olafas Scholzas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Visi keturi remiame [siūlymą] nedelsiant [suteikti Ukrainai] kandidatės į ES statusą“, – sakė jis bendroje spaudos konferencijoje su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu, Italijos premjeru Mario Draghi ir Rumunijos vadovu Klausu Iohannisu, kurie anksčiau ketvirtadienį traukiniu atvyko į Ukrainos sostinę.

Italijos ministras pirmininkas M.Draghi taip pat dar kartą išreiškė paramą Ukrainos siekiui įstoti į ES.

„Svarbiausia mūsų vizito žinutė yra ta, kad Italija nori Ukrainos ES“, – spaudos konferencijoje po lyderių susitikimo su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu sakė italų premjeras.

O.Scholzas savo ruožtu pareiškė, kad Vokietija padarys viską, ką gali, kad Ukraina gautų ES kandidatės statusą. Jis pabrėžė, kad ši šalis „priklauso Europos šeimai“.

„Vokietija pasisako už teigiamą sprendimą Ukrainai. Tai pasakytina ir apie Moldovą“, – sakė O.Scholzas.

Esame pasirengę dirbti, kad mūsų valstybė taptų visateise ES nare, - sakė Ukrainos prezidentas.

Tuo metu Ukrainos prezidentas pareiškė, kad jo šalis yra pasirengusi dirbti, kad taptų visateise Bendrijos nare.

„Esame pasirengę dirbti, kad mūsų valstybė taptų visateise ES nare, – sakė V.Zelenskis, – Ukrainiečiai jau užsitarnavo teisę eiti šiuo keliu ir gauti kandidatės statusą.“

Rusijai įsiveržus į Ukrainą vasario mėnesį, V.Zelenskis ėmė siekti, kad Ukraina būtų kuo greičiau priimta į Bendriją, ir pareikalavo atsakymo dėl jos kandidatūros iki šio mėnesio pabaigos.

Nors Kyjivas siekia kuo greičiau prisijungti prie ES, bloko pareigūnai ir vadovai perspėja, kad kelias į narystę yra ilgas ir gali užtrukti metus ar dešimtmečius.

Ukraina galimybę prisijungti prie ES mato kaip būdą sumažinti savo geopolitinį pažeidžiamumą, kurį išryškino Rusijos sukeltas karas.

„Šį statusą lydės veiksmų planas, taip pat bus atsižvelgta į padėtį Balkanuose ir kaimyniniame regione, ypač Moldovoje“, – Ukrainoje kalbėjo E.Macronas.

Prancūzija iki šio mėnesio pabaigos rotacijos tvarka pirmininkauja ES.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen), šeštadienį atvykusi iš anksto neskelbto vizito į Kyjivą, tada sakė, kad jos vykdomosios valdžios institucija iki šios savaitės pabaigos pateiks galutinę išvadą, ar Ukrainai turėtų būti suteiktas kandidatės įstoti į Europos Sąjungą statusas.

Tikimasi, kad išvada dėl kandidatės statuso bus pateikta prieš birželio 23–24 dienomis vyksiantį Europos Vadovų Tarybos posėdį.

Galutinį sprendimą, ar suteikti šį statusą, dar turės priimti visos 27 bloko narės. Kandidatės statusas – vienas pirmųjų žingsnių narystės ES link.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai