2024 12 04 /16:34

„Die Welt“: Rusijos laivas Baltijos jūroje apšaudė Vokietijos sraigtasparnį

Baltijos regione auga įtampa tarp Rusijos ir Vakarų valstybių. Bundesvero sraigtasparnio misijos metu iš Rusijos laivo buvo paleisti šūviai. Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock savo ruožtu nurodė paskirti daugiau patruliuojančių pajėgų, skirtų apsaugoti ypatingos svarbos infrastruktūrą.
Vokiečių sraigtasparnis
Vokiečių sraigtasparnis / „Reuters“/„Scanpix“

Pasak naujienų agentūros DPA, kurią cituoja „Die Welt“, paaiškėjo, kad Rusijos laivas Baltijos jūroje per Vokietijos karinių oro pajėgų operaciją signalinėmis raketomis apšaudė vokiečių karinį sraigtasparnį.

Teigiama, kad tuo metu, kai laivo įgula nusprendė paleisti raketas, sraigtasparnis vykdė žvalgybinę misiją.

Papildomos incidento aplinkybės kol kas nežinomos.

Užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock anksčiau trumpai užsiminė apie šį incidentą NATO susitikimo Briuselyje kuluaruose. Tačiau ji nepateikė jokių detalių.

Signalinių šaudmenų naudojimas iš tikrųjų yra įprastas tik ekstremaliose situacijose. A.Baerbock pažymėjo, kad Baltijos jūra ne kartą naudojosi laivai, dalyvaujantys apeinant sankcijas dėl Rusijos agresijos karo prieš Ukrainą.

Vokietijos gynybos ministerijos atstovas spaudai negalėjo patvirtinti žiniasklaidoje pasirodžiusių pranešimų apie incidentą tarp Vokietijos kariuomenės sraigtasparnio ir Rusijos laivo Baltijos jūroje, atkreipė dėmesį naujienų agentūra „Reuters“.

Rusijos atsakymo į Vokietijos žiniasklaidos pranešimus kol kas nėra.

Socialiniame tinkle „X" po pranešimų spaudoje A.Baerbock pareiškė, kad Rusija plečia hibridines atakas Baltijos jūros regione ir kad dėl to NATO sustiprins savo stebėseną ir ypatingos svarbos infrastruktūros objektų apsaugą.

“(Vladimiras – red.past.) Putinas hibridinėmis atakomis kėsinasi į mūsų taiką ir tvarką“, – rašė ji.

Tai – ne pirmas išpuolis prieš Vakarų šalis Baltijos jūroje. Lapkričio viduryje Švedijos ekonominėje zonoje buvo pažeisti du ryšių kabeliai – tarp Švedijos ir Lietuvos bei tarp Suomijos ir Vokietijos.

Šių šalių teisėsaugos institucijos pradėjo tyrimą ir, remiantis neoficialia informacija, kol kas daugiausiai įtarimų sulaukė kinų balkeris„Yi Peng 3“, kuris galėjo tyčia vilkti inkarą Baltijos jūros dugnu, kad sugadintų kabelius.

Švedijos ministras pirmininkas Ulfas Kristerssonas nusiuntė Kinijai oficialų prašymą bendradarbiauti tiriant kabelių sugadinimą Baltijos jūroje, kurį Pekinas priėmė.

Po to, kai buvo pažeisti ryšių kabeliai Baltijos jūroje, Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas pasiūlė vakarinių Baltijos šalių kariniams laivynams bendrai įsteigti policijos pajėgas jūrai stebėti.

Praėjusiais metais taip pat buvo smarkiai pažeistas Suomiją ir Estiją jungiantis „Balticconnector" dujotiekis.

Be Rusijos, Kinija, Šiaurės Korėja ir Iranas ypač kaltinami tuo, kad vadinamosiomis hibridinėmis atakomis nori susilpninti Europos valstybes. Šis bendras terminas apima veiksmus, kuriuos valstybės ar nevalstybiniai veikėjai naudoja siekdami pakenkti kitoms šalims nevykdydami atviro karo. Paprastai juos sunku arba net neįmanoma priskirti konkrečiam kaltininkui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai