„Nėra abejonių, kad šaliai labai trūksta vandens, o tai paveikia elektros gamybos procesą“, – teigė vienas Šiaurės Korėjos pareigūnas, nenorėjęs atskleisti savo tapatybės, baimindamasis Kim Jong-Uno režimo keršto.
„Sausra dar labiau apsunkino ir taip sudėtingą situaciją“, – sakė Simone Pott, atstovaujanti Vokietijos pagalbos maistu agentūrai. „Welthungerhilf“ atstovai – vieni iš retų asmenų, kurie įsileidžiami į uždarą Šiaurės Korėją.
„Manau, kad situacija tokia, kad net Šiaurės Korėjos valdžios aparatas jau supranta, kad be pagalbos iš užsienio susitvarkyti su šia krize bus neįmanoma“, – teigė ji, nors Pchenjanas aktyviai neigia problemas dėl energijos ar maisto produktų trūkumo.
Tiesa, Šiaurės Korėjos gyventojai jau ir patys išmoksta išvengti priklausomybės nuo Kim Jong-Uno režimo, aprūpinančio maistu. Korėjiečiai pradėjo šešėlinę prekybą žemės ūkio produktais turguose, vadinamuose jangmadang.
„Šiandienos Šiaurės Korėjos ekonomika iš esmės yra pridengtas kapitalizmas. Valstybė veikia pagal socialinį modelį, tačiau jos šešėlyje egzistuoja prekyba ir yra privataus verslo užuomazgų“, – teigė Sokeel Park.