Per uždarą Saugumo Tarybos posėdį Kinija užginčijo amerikiečių pateiktą pasiūlymą dėl Šiaurės Korėjos, o vėliau jam nepritarti nusprendė ir Rusija.
Maskva drauge su Pekinu seniai nepritaria, būtų didinamas spaudimas Šiaurės Korėjai, net prašė humanitariniais sumetimais švelninti tarptautines sankcijas.
Praėjusią savaitę paskelbęs sankcijas penkiems Šiaurės Korėjos pareigūnams, susijusiems su šios šalies balistinių raketų programa, Vašingtonas pradėjo kampaniją 15 narių turinčioje Saugumo Taryboje, kad JT sankcijos būtų išplėstos ir taip pat taikomos šiems penkiems asmenims.
JAV Iždo departamentas sakė, kad vienas minimų korėjiečių, Choe Myong Hyonas, gyveno Rusijoje ir teikė paramą Šiaurės Korėjos Antrajai gamtos mokslų akademijai (SANS), kuriai jau anksčiau paskelbtos sankcijos.
Kiti keturi korėjiečiai gyvena Kinijoje ir yra SANS pavaldžių organizacijų atstovai, nurodė JAV Iždo departamentas. Tai Sim Kwang Sokas, Kim Song Hunas, Kang Chol Hakas ir Pyon Kwang Cholas .
Jungtinės Valstijos kaltina penkis minimus korėjiečius ryšiais su Pchenjano ginklų programa ir iš karto išreiškė nepasitenkinimą sankcijų užblokavimu.
Ketvirtadienį JAV pasiuntinė Jungtinėse Tautose įspėjo, kad jei sankcijos nebus paskelbtos, tai reikš „neužpildyto čekio“ įteikimą Pchenjanui.
„Mes šias sankcijas taikome ne be priežasties“, – sakė ambasadorė Linda Thomas-Greenfield, paklausta apie Pekino ir Maskvos nepritarimą.