Anot Karinių-politinių tyrimų centro vadovo D.Tymčuko, Ukrainai neištikimi teisėsaugos pareigūnai gali sukelti didelę griūtį vietinėse teisėsaugos institucijose.
Jis pabrėžė, kad dabar į regioną reikia pasiųsti valdžiai lojalius ir patriotiškai nusiteikusius pareigūnus. D.Tymčukas pabrėžė, jog tai ir yra daroma.
Teisėsaugininkai išdavikai – labai galingas ekstremistų ginklas, nes jie žino veikimo taktiką ir tai, kaip elgiamasi operacijų metu.
Tačiau jis priminė, jog teisėsaugininkai išdavikai – labai galingas ekstremistų ginklas, nes jie žino veikimo taktiką ir tai, kaip elgiamasi operacijų metu.
„Blogiausia, kad atiduodami milicijos nuovadas jie apginkluoja net ne ekstremistus, o tiesiog „pasiklydusias aveles“ – Ukrainos nemylinčius vietinius. Tai palanku Rusijai“, – sakė jis.
Laimei, niekas Rusija nebetiki
D.Tymčukas mano, kad į Rytus siunčiamos ginkluotosios pajėgos dabar turėtų būti naudojamos teritorijos gynimui pasienio rajonuose, o ne antiteroristinėms operacijoms. Ir ne tik dėl jų pasirengimo specifikos, bet ir dėl griežtų armijos naudojimo apribojimų teisės aktuose.
Ekspertas sako, kad savo vaidmenį pastarosiose separatistinėse akcijose vaidina Aukščiausiosios Rados politikai, taip pat ir kai kurie oligarchai.
„Nepaisant to, kad eksptremistų išpuoliai Ukrainoje vyksta su Rusijos Užsienio reikalų ministerijos palaikymu, gerai, kad pasaulyje niekas Rusija nebetiki. Tačiau jėgos panaudojimą, kai gali žūti taikūs gyventojai, palaiko ne visos Vakarų šalys“, – sakė jis.
antiteroristinės operacijos susidurtų su tam tikrais sunkumais. Sunku numatyti, ką nuspręs Ukrainos valdžia.
Tai žinodami ekstremistai telkia Ukrainos priešininkus ir naudoja juos masinėms akcijoms, kurios dėl jų atrodo gausesnės, taip pat šie žmonės atlieka „gyvųjų skydų“ vaidmenį ir apsaugo nuo jėgos panaudojimo.
„Todėl antiteroristinės operacijos susidurtų su tam tikrais sunkumais. Sunku numatyti, ką nuspręs Ukrainos valdžia“, – pabrėžė jis.