Įtariamųjų gretose ir buvęs D.Trumpo rinkimų kampanijos vadovas Paulas Manafortas, dirbęs buvusiam Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui.
Besitęsiantis kontržvalgybos tyrimas reiškia, kad šiandien, penktadienį, D.Trumpas taps JAV prezidentu taip ir neatsikratęs ryšių su Rusija šleifo, tvyrant nuomonei, kad Kremlius siekė padėti jam laimėti.
Kol kas nėra aišku, ar P.Manaforto įtarimai atves ir iki paties D.Trumpo interesų. Neaišku ir tai, ar P.Manaforto bendravimas su Rusijos pareigūnais ir perimta informacija yra susijusi su rusų programišių ataka prieš demokratų partiją.
Kai kurie asmenys, su kuriais bendravo P.Manafortas, buvo siejami su Rusijos Federalinio saugumo tarnyba (FST). Kiti du D.Trumpui artimi asmenys, sulaukę įtarimų – verslininkas ir buvęs užsienio politikos patarėjas Carteris Page'as bei ilgametis respublikonų partijos atstovas Rogeris Stone'as.
Įtarimus neigia
D.Trumpo komanda neigia ką nors žinanti apie įtarimus.
„Mes neturime jokios informacijos apie tyrimą ar net pagrindą tokiam tyrimui“, – teigė D.Trumpo pereinamojo laikotarpio komandos atstovė Hope Hicks.
Ketvirtadienį išplatintame pranešime P.Manafortas griežtai paneigė bet kokius savo ryšius su Rusijos žvalgybos pareigūnais, tikindamas, kad tai yra „purvini demokratų partijos triukai ir visiška netiesa“.
Skelbiama, kad tyrimas pradėtas ne dėl skandalingosios britų žvalgybininko parengtos ataskaitos, kurią išplatino „Buzzfeed“.
Tiek R.Stone'as, tiek C.Page'as neigia bet kokius įtarimus dėl ryšių su Rusija.
Tyrimo našta užgrius neseniai paskirtą generalinį prokurorą, buvusį Alabamos senatorių, respublikoną Jeffą Sessionsą. Būtent jis turės nuspręsti, ar pradėti tyrimą dėl slaptų įrašų, kurie gauti užsienio valstybių žvalgybos dėka.