2016 07 15 /19:39

Donaldas Trumpas paskelbė savo kandidatą į viceprezidento postą

JAV respublikonų kandidatas į prezidento postą Donaldas Trumpas paskelbė savo favoritą užimti viceprezidento postą.
Mike'as Pence'as ir Donaldas Trumpas
Mike'as Pence'as ir Donaldas Trumpas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Patekęs į Baltuosius rūmus D.Trumpas viceprezidentu norėtų matyti Indianos gubernatorių Mike'ą Pence'ą.

Teisininko išsilavinimą turintis M.Pence'as – ne pati ryškiausia JAV politinio gyvenimo figūra. Jo pasirinkimas jau nustebino daugelį politikos ekspertų. Tiesa, 57 metų Indianos gubernatorius pasižymi konservatyviomis pažiūromis ir nevengia aršių debatų.

Jis palaikė idėją, kad Indianos valstijoje neturėtų būti priimami iš Sirijos atvykstantys pabėgėliai. M.Pence'as kurį laiką vedė radijo laidą, kurioje skelbė konservatyvias pažiūras.

Santūraus būdo krikščionis

M.Pence'o ryšiai gali padėti sumažinti įtampą Respublikonų partijoje, vis dar kreivai žvelgiančiai į D.Trumpą, taip pat surinkti lėšų jo kampanijai.

Be to, M.Pence'o ramus ir neišsišokantis būdas, didžia dalimi nulemtas jo krikščioniškojo tikėjimo, vargu ar nustums į šešėlį D.Trumpą, kuris brangina jam dirbančių žmonių ištikimybę.

Beje, iki šiol D.Trumpas ir M.Pence'as nebuvo geri pažįstami.

M.Pence'as yra konservatyvus šeimos vertybių gynėjas, labai religingas, nusistatęs prieš abortus ir gėjų santuokas, taip pat nepritariantis pasiūlymui, kad Jungtinės Valstijos turėtų priimti pabėgėlių iš Sirijos.

Jis past sakė esąs „krikščionis, konservatorius ir respublikonas – būtent tokia tvarka“.

Būdamas gubernatoriumi jis pasirašė įstatymus, apsunkinančiomis galimybę moterims pasidaryti abortą. Indiana tapo antrąja Amerikos valstija, uždraudusia nutraukti nėštumą dėl vaisiaus apsigimimų.

Jis yra sulaukęs kritikos dėl įstatymo, kuris, anot kritikų, diskriminuoja LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) bendruomenę.

M.Pence'as galėtų padėti D.Trumpui užsitikrinti didesnį palaikymą tarp tradicinių konservatorių, ypač krikščionių evangelikų, kurie milijardierių vertina atsargiai. Galbūt jo pozicijos sustiprėtų netgi vadinamojoje Rūdžių juostoje – ekonomikos sąstingio apimtame buvusiame sunkiosios pramonės regione, kuriam priklauso Indiana ir kaimyninis Ohajas.

Kai kurie respublikonų įstatymų leidėjai sakė, kad jiems patiktų, jeigu M.Pence'as taptų D.Trumpo kampanijos partneriu, sakydami, kad toks sprendimas pagerintų „debatų toną ir santykius“.

Nors D.Trumpas pasisako už protekcionizmą, M.Pence'ui priimtinesnė laisvosios rinkos ekonomika, kuri artimesnė daugumai respublikonų. Jis taip pat kritikavo D.Trumpo pasiūlymą uždaryti JAV sienas musulmonams, sakydamas, kad tai „prieštarauja konstitucijai“.

Vis dėlto kai kurie ekspertai perspėjo, kad pasirinkęs M.Pence'ą D.Trumpas neišplėstų savo rinkėjų bazės, ypač tarp nepriklausomų rinkėjų ir nuosaikių respublikonų šalininkų, į kuriuos gali apeliuoti demokratų kandidatė Hillary Clinton.

Pačiam M.Pence'ui pastaruoju metu sunkiai sekėsi kovoto dėl savo perrinkimo Indianoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų