Donaldas Tuskas: Europos Sąjunga tebėra atvira „Brexit“ atšaukimui

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas antradienį pareiškė, kad Bendrijos „širdys tebėra atviros“ Jungtinei Karalystei (JK), jei šalis pakeistų savo nuomonę dėl „Brexit“.
Donaldas Tuskas
Donaldas Tuskas / „Scanpix“/AP nuotr.

Tai buvo naujausias pasiūlymas iš ES išstoti pasiryžusiai Jungtinei Karalystei, kad ji pakeistų savo nuomonę šiuo klausimu.

D.Tusko komentarai pasirodė pasigirdus kalboms, kad Britanijoje galėtų būti surengtas antras referendumas dėl narystės ES.

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris savo ruožtu išreiškė viltį, kad Londonas atsižvelgs į tokius raginimus.

„Jei JK vyriausybė tvirtai laikysis savo sprendimo išeiti (iš ES), kitų metų kovą „Brexit“ taps realybe su visomis savo neigiamomis pasekmėmis, nebent mūsų draugai britai pakeistų savo nuomonę“, – sakė D.Tuskas Strasbūre, Jo žodžius palydėjo europarlamentarų aplodismentai.

„Ar tik ne pats (už „Brexit“ atsakingas britų ministras) Davidas Davisas sakė, kad jei demokratija negali persigalvoti, ji nustoja būti demokratija?“ – į europarlamentarus kreipėsi Europos Vadovų Tarybos pirmininkas.

„Žemyne mes nepakeitėme nuomonės. Mūsų širdys tebėra atviros jums“, – pridūrė jis.

D.Tuskas: „Kalbant apie mūsų ateities santykius, šiuo metu reikia daugiau aiškumo dėl JK vizijos. Kai tik tai turėsime... lyderiai susitiks ir nuspręs, kaip žiūrėsime į ateities santykius su JK kaip trečiąja šalimi.“

Vis dėlto buvęs Lenkijos premjeras pabrėžė, kad Bendrijoje liekančios 27 valstybės ir toliau dalyvaus derybose su Britanija dėl jos išstojimo. Be to, D.Tuskas paragino Londoną atskleisti, ko britai norės santykiuose su ES po savo pasitraukimo.

„Kalbant apie mūsų ateities santykius, šiuo metu reikia daugiau aiškumo dėl JK vizijos. Kai tik tai turėsime... lyderiai susitiks ir nuspręs, kaip žiūrėsime į ateities santykius su JK kaip trečiąja šalimi“, – pareiškė D.Tuskas.

Jo komentarams pritarė ir J.C.Junckeris: „Tuskas sakė, kad mūsų durys tebėra atviros, ir tikiuosi, kad Londone tai bus aiškiai išgirsta.“

Kalbų apie galimą antrą referendumą dėl Britanijos narystės ES pasigirdo praėjusią savaitę, kai euroskeptiškų pažiūrų britų politikas Nigelas Farage'as pareiškė, kad galėtų pritarti antram plebiscitui. Vis dėlto vėliau jis atsiėmė savo žodžius.

JK 2016 metų birželio mėnesį vykusiame referendume 52 proc. rinkėjų nubalsavo už pasitraukimą iš ES. N.Farange'as vienas pagrindinių „Brexit“ kampanijos variklių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų