„Niekam neturėtų būti leidžiama deginti Amerikos vėliavos. Taip pasielgus turi būti pasekmės – galbūt pilietybės praradimas arba metai kalėjime!“ – „Twitter“ parašė D.Trumpas.
Tačiau jis greičiausiai liks nieko nepešęs. Federaliniai įstatymai, draudžiantys deginti ir kitaip niekinti JAV vėliavą, buvo atmesti dar 1990 metais. Aukščiausiasis teismas tada nusprendė, kad šie teisės aktai pažeidžia JAV konstitucijos 1-ąją pataisą, kuri saugo žodžio laisvę.
Tas pats teismas dar 1958 metais nustatė, kad asmenų, pažeidusių įstatymus, negalima bausti JAV pilietybės atėmimu. Tąkart cituota Konstitucijos 8-oji pataisa, kuri saugo piliečius nuo „žiaurių ir neįprastų bausmių“.
Neseniai miręs Aukščiausiojo Teismo teisėjas Antoninas Scalia 2015-aisiais pripažino: „Jei spręsčiau tik aš, aš įkalinčiau kiekvieną sandalus avintį, barzdą užsiauginusį keistuolį, kuris degina Amerikos vėliavą. Bet aš – ne karalius.“
Beje, 2005 metais kartu su kitais senatoriais atnaujinti draudimą deginti šalies vėliavą rėmė ir tuometė Niujorko senatorė Hillary Clinton. Bet iniciatyva ir vėl nebuvo sėkminga.
D.Trumpo raginimas Vašingtone nebuvo sutiktas su entuziazmu. Aštria nuomone išsiskyrė Senato respublikonų daugumos lyderis Mitchas McConnellas.
„Aukščiausiasis Teismas yra nustatęs, kad tokią veiklą (JAV vėliavos deginimą, – red.) saugo 1-oji pataisa. Tai – nemalonaus žodžio laisvė, bet šioje šalyje mes tradiciškai gerbiame ir nemalonaus žodžio laisvę. Aš gerbiu Aukščiausiojo Teismo nuomonę“, – pareiškė M.McConnellas.
Iškart po D.Trumpo pergalės prezidento rinkimuose per įvairias demonstracijas visoje šalyje pasitaikė atvejų, kai buvo sudegintos JAV vėliavos.