Vienas iš pagrindinių R.T.Erdogano skambučio tikslų buvo įtikinti JAV lyderį, kad Rakos miestą iš džihadistų atsiimti norintys kurdai neturėtų gauti ginklų.
Turkijos prezidentas tikino, kad turkų karinės pajėgos ir jų remiamos Sirijos arabų pajėgos gali kautis su „Islamo valstybe“ vienos.
D.Trumpas nepažadėjo, kad JAV netieks pagalbos kurdams, tačiau pabrėžė, kad konsultuosis dėl šio klausimo ir labai rimtai jį svarstys. Jo patarėjai jau kelis kartus viešai išsakė abejones dėl kurdų apginklavimo, tačiau šios idėjos neatsisakė.
Turkija Sirijos kurdus laiko Kurdistano darbininkų partijos (PKK), kurią vadina teroristine organizacija, dalimi.
Buvusio JAV lyderio Baracko Obamos parama Sirijos kurdams gerokai pablogino jo ir Turkijos prezidento santykius. Tiesa, Ankara tikisi, kad naujasis amerikiečių lyderis atšauks šį sprendimą.
Žvalgybos vado vizitas
Baltųjų rūmų atstovų teigimu, D.Trumpo ir R.T.Erdogano pokalbis buvo „šiltas ir konstruktyvus“. JAV prezidentas daugiausia laiko kalbėjo apie dvišalių santykių stiprinimą.
Po šio skambučio paskelbta, kad vizito į Turkiją vyks naujasis JAV Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) vadas Mike'as Pompeo. Tai bus pirmasis naujo žvalgybos vado vizitas į užsienio valstybę.
Trečiadienį ryte Turkijos pajėgos gerokai pasistūmėjo kovoje dėl IS valdomo al Babo miesto – atsiėmė vieną ligoninę ir dar keletą strategiškai svarbių vietų, skelbė Turkijos žiniasklaida. „Eufrato skydu“ vadinama karinė operacija siekia išstumti IS džihadistus tolyn nuo Turkijos pasienio.
Turkijos politikos analitiko Selimo Koru teigimu, šis Turkijos karinių pajėgų suaktyvėjimas Sirijoje ir skambutis D.Trumpui nėra atsitiktinumas.
Turkijos remiamos pajėgos, jo teigimu, bando sudaryti įvaizdį, kad yra efektyvesnės kovoje su džihadistais, nei Sirijos kurdai ir Sirijos demokratinės vienybės partija.