Donaldui Trumpui vykstant į Aziją Šiaurės Korėja atmeta derybas

JAV prezidentui Donaldui Trumpui išvykus į Aziją, Šiaurės Korėja šeštadienį atmetė bet kokias derybas ir pagrasino didinti savo branduolinį arsenalą.
Šiaurės Korėja atliko šeštąjį branduolinį bandymą
Šiaurės Korėja atliko šeštąjį branduolinį bandymą / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tvyrant didelei įtampai dėl Šiaurės Korėjos branduolinių ir raketinių ginklų grėsmės, D. Trumpas penktadienį išvyko į savo pirmą prezidentinę kelionę po Azijos šalis, kur pirmiausia apsilankys Japonijoje, o antradienį nuvyks į Pietų Korėją.

Valstybinė Šiaurės Korėjos naujienų agentūra (KCNA) paskelbė komentarą, kuriame sakoma, jog JAV turėtų atsisakyti „absurdiškos idėjos“, kad Pchenjanas pasiduos tarptautinėms sankcijoms ir atsisakys savo branduolinių ginklų. Komentare priduriama, kad šalis vykdo „paskutinę branduolinės atgrasomosios priemonės užbaigimo stadiją“.

„Ji verčiau liautųsi svajojusi apie denuklearizacijos derybas su mumis, – sakoma komentare. – Mūsų brangus branduolinis savigynos kardas bus pagaląstas amžinai, nebent visiems laikams būtų atsisakyta JAV priešiškos politikos.“

Baltieji rūmai nurodė, kad D.Trumpas pasakys kalbą Pietų Korėjos Nacionalinėje Asamblėjoje ir paragins demonstruoti „bendrą ryžtą bendros grėsmės akivaizdoje“.

Tačiau Pietų Korėjoje daug kas nerimauja, kad JAV prezidento vizitas galėtų pabloginti situaciją, jeigu D.Trumpas nepažabos savo piktos retorikos.

D.Trumpas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-Unas pastaraisiais mėnesiais svaidėsi abipusiais įžeidimais ir grasinimais.

„Dėl jo tendencijos nukrypti nuo teksto daug korėjiečių nerimauja, kad jis gali duoti valią (rūstybei)“, – naujienų agentūrai AFP sakė profesorius Yang Moo-Jinas (Jang Mudžinas) iš Seule įsikūrusio Šiaurės Korėjos studijų universiteto.

Šeštadienį į Seulo gatves išėjo maždaug 500 protestuotojų, kurie skandavo šūkius ir kaltino D.Trumpą stumiant Korėjos pusiasalį prie karo slenksčio.

Netoliese maždaug 100 D.Trumpo šalininkų, tarp kurių buvo nemažai armijos veteranų, skandavo: „Sveiki atvykę į Korėją, mes tikime Trumpu“.

D.Trumpas, kuris tiesiogines derybas su Pchenjanu yra pavadinęs „laiko švaistymu“, susitiks su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-Inu, kuris anksčiau šiais metais į valdžią atėjo remdamas bendravimą su Pchenjanu. JAV lyderis tokią jo poziciją yra pavadinęs nuolaidžiavimu.

Vyriausybės patarėjas politikos klausimais, universiteto „Dongguk“ profesorius Koh Yu-Hwanas sakė, jog Seulas tikisi, kad D.Trumpas vengs naujais grasinimais Pchenjanui stumti Moon Jae-Iną į keblią padėtį, ypač turint omenyje, kad Pietų Korėjoje kitų metų vasarį vyks žiemos olimpinės žaidynės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų