Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Du pandemijos veidai: turtingosios šalys stojasi ant kojų, vargstančios – grimzta į bedugnę

Kontrastas vargu ar galėtų būti ryškesnis: daugumoje išsivysčiusio pasaulio šalių vakcinų užsakymai auga iki milijardų dozių, COVID-19 atvejų mažėja, ekonomika pasirengusi su trenksmu grįžti į gyvenimą, o žmonės užsiėmę vasaros atostogų planavimu.
Pacientai Delyje
Pacientai Delyje / „The New York Times“/Atul Loke nuotr.

Tuo tarpu daugelyje mažiau išsivysčiusių šalių virusas tebesiautėja, kai kuriais atvejais – nevaldomai, o skiepijama per lėtai, kad būtų apsaugoti net labiausiai pažeidžiami žmonės.

Šis padalytas ekranas – JAV ir Europoje vėl atsidarantys klubai ir restoranai, o Indijoje deguonies trokštantys ligoniai – dar niekada nebuvo toks ryškus.

Praėjusiais metais maždaug 192 šalys pasirašė dalijimosi vakcinomis partnerystės programą „Covax“, o Billo ir Melindos Gatesų fondas vienai Indijos gamyklai skyrė 300 milijonų JAV dolerių, kad ši gamintų vakcinas neturtingiausioms pasaulio šalims.

Vienas aukštas pareigas užimantis Europos Sąjungos vadovas praėjusių metų birželį pasauliniame aukščiausiojo lygio susitikime sakė: „Būti paskiepytam yra visuotinė žmonių teisė“.

Tačiau šiandien virusas plinta sparčiau nei bet kada, daugiausia – Pietų Amerikoje ir Indijoje, o pasaulinė skiepijimo kampanija stringa.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais