Dubajaus žydai gali atsikvėpti – valstybių santykiams šylant, būti žydu jau nebaisu

Didžiulės vilos sode, kur netrukus turėjo susirinkti beveik šešiasdešimt moterų, rikiavosi dvi eilės stalų, ant kurių buvo išdėliotos maišyklės, dubenėliai, medinės mentelės ir indeliai su mielėmis, cukrumi, kiaušiniais, aliejumi, miltais bei druska.
Dubajaus žydai
Dubajaus žydai / „The New York Times“ nuotr.

Kiekviena atvykusi viešnia gavo po rožinę prijuostę, ant kurios ryškiomis didžiosiomis raidėmis buvo užrašytas renginio pavadinimas: „Dubai Challah Bake“ („Dubajaus pynučių kepimo šventė“).

„Tai ne pirmas kartas, kai kepame čialą (žydišką pynutę), – sakė Chevie Kogan, žydų bendruomenės organizatorius ir hebrajų kalbos mokytojas, gyvenanti Dubajuje, spalvingame Jungtinių Arabų Emyratų mieste. – Bet tai tikrai pirmas kartas, kai tiek daug moterų susirinko į mums tokią svarbią čialos mitzvą.“

Nors Dubajuje jau seniai patogiai gyvena ir dirba nemažai žydų, savo religiją jie dažniausiai praktikuoja tyliai.

Vis dėlto per dvejus pastaruosius metus, kai Jungtinių Arabų Emyratų santykiai su Izraeliu normalizavosi, žydų bendruomenė šiame Persijos įlankos emyrate gerokai išaugo ir dabar jaučiasi laisvesnė nei bet kada anksčiau puoselėti savo tradicijas ir religinę tapatybę.

Tai vienas iš daugelio požymių, rodančių, kad Artimuosiuose Rytuose formuojasi nauja realybė, kurioje Izraelio izoliacija arabų pasaulyje nyksta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis