Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 09 07

Dvigubi Jungtinių Tautų standartai – ar naftos kompanijos teršia, ar „padeda plėtrai“?

Kolumbijos Amazonės džiunglių pakraštyje, čiabuvių kaime, apsuptame naftos platformų, sionų genties žmonės šiandien susiduria su dilema. Jungtinių Tautų plėtros programa (JTPP) ką tik paskelbė apie 1,9 milijono JAV dolerių vertės regioninės pagalbos paketą.
Kolumbija
Kolumbija / „The New York Times“/FEDERICO RIOS ESCOBAR nuotr.

Kaime, kuriame nėra vandentiekio, elektros tiekimo ir kurio gyventojus kamuoja nuolatinis skurdas, bet kokie pinigai reikštų maistą ir galimybes.

Tačiau ši pagalbos programa yra JT agentūros ir tarptautinės naftos bendrovės „GeoPark“ partnerystės dalis.

Bendrovė yra sudariusi sutarčių dėl gręžimo netoli sionų rezervato, įskaitant ir sutartį su vyriausybe, kuri išplės veiklą vietovėje, kurią gentis laiko savo protėvių žeme. Sionų gyventojams Buenavista naftos gręžimas rezervate yra jų užpuolimas, panašus į kraujo nuleidimą iš jų žemės.

Šis bendradarbiavimas yra vienas iš pavyzdžių, kaip viena didžiausių pasaulyje darnaus vystymosi organizacijų bendradarbiauja su teršėjais, net tais, kurių veikla kartais prieštarauja bendruomenių, kurioms agentūra turėtų padėti, interesams.

Nuo Meksikos iki Kazachstano šios partnerystės yra dalis strategijos, pagal kurią naftos bendrovės traktuojamos ne kaip kenkiančios aplinkai, o kaip svarbūs darbdaviai, galintys tiekti elektrą tolimiems regionams ir paskatinti neturtingų ir vidutines pajamas gaunančių šalių ekonomikos augimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais