E. Macronas atvyko į ciklono nusiaubtą Majoto sąlą

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) ketvirtadienį atvyko į Majotą įvertinti žalos, kurį Indijos vandenyno salyne sukėlė ciklonas „Chido“, kol gelbėtojai skuba ieškoti išgyvenusiųjų ir teikti itin reikalingą pagalbą.
E. Macronas Majote / LUDOVIC MARIN / AFP
E. Macronas Majote / LUDOVIC MARIN / AFP

Vizitą į šią Prancūzijos užjūrio teritoriją jis surengė po to, kai Paryžius aktyvavo „neeilinės gamtinės katastrofos“ priemones Majotui šį trečiadienį. Tai įgalina greičiau veikti ir efektyviau valdyti krizę.

Netoli Madagaskaro, palei Pietryčių Afrikos krantus, esantis Majotas yra Prancūzijos vargingiausias regionas.

E. Macrono lėktuvas nusileido apie 10 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku. Lėktuvu skrido ir 20-ies gydytojų, slaugių ir civilinės apsaugos darbuotojų komanda, taip pat atgabenta keturios tonos maisto ir medicinos reikmenų.

Pareigūnai perspėjo, jog mirčių skaičius dėl pastarojo meto destruktyviausio ciklono Prancūzijos teritorijoje gali pasiekti šimtus – ir gal net tūkstančius, – o gelbėtojai skuba šalinti griuvėsius ir šukuoti nušluotus lūšnynus ieškodami išgyvenusių.

„Tragedija Majote yra ko gero didžiausia gamtinė katastrofa per pastaruosius kelis šimtus Prancūzijos istorijos metų“, – sakė premjeras Francois Bayrou (Francua Bairu).

E. Macronas keliauja su maža delegacija tam, kad išnaudotų minimalius teisėsaugos resursus, kurie reikalingi kitose salyno vietose.

Remiantis kelionės darbotvarke, paskelbta trečiadienį, po katastrofos nusiaubto regiono apžvalgos iš oro E. Macronas vyks į Mamudzu ligoninę, kur susitiks su sveikatos apsaugos darbuotojais bei jų gydomais pacientais.

Jis taip pat aplankys rajoną, kurį nusiaubė audra, ir ten susitiks su Majoto pareigūnais aptarti atstatymo plano.

Preliminarūs Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos skaičiavimai rodo, kad 31 žmogaus žūtis yra patvirtinta, 45 rimtai sužeisti ir daugiau nei 1,3 tūkst. nukentėję nuo lengvesnių sužeidimų.

Tačiau, pareigūnų nuomone, skaičiai stipriai kils.

Be „neeilinės gamtinės katastrofos“ priemonių valdžia taip pat įvedė komendanto valandą, kad užkirstų kelią plėšikavimui.

Reaguodama į paplitusį nepriteklių, valdžia taip pat išleido dekretą, kuriuo įšaldė kasdienių prekių kainas salyne, kad jos neviršytų iki ciklono buvusio lygio.

Tai taikoma mineraliniam vandeniui, maistui ir gėrimams, baterijoms, o taip pat ir asmeninės higienos, kasdienio naudojimo bei statybų prekėms ir gyvūnų maistui.

Ciklonas „Chido“, smogęs Majotui šeštadienį, buvo naujausia iš eilės audrų visame pasaulyje. Jas, anot mokslininkų, paskatino klimato kaita.

Ekspertai teigia, jog sezonines audras stiprina šiltesni Indijos vandenyno vandenys, kas sukelia smarkesnius ir destruktyvesnius vėjus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis