„Būtent Jungtinė Karalystė norėjo pasitraukti iš Europos Sąjungos, tad jai susitarimo reikia labiau negu mums“, – sakė jis žurnalistams po ES viršūnių susitikimo.
Derybos yra įstrigusios ir jų ateitis pakibo ant plauko, britų premjerui Borisui Johnsonui apkaltinus Bendriją atsisakant rimtai imtis prekybos klausimų.
Ypač daug kaltinimų sulaukė Prancūzija dėl savo griežtos pozicijos dėl prieigos prie JK žvejybinių plotų, Britanijai pasitraukus iš bendrosios rinkos gruodžio 31-ąją.
Tačiau E.Macronas pareiškė, kad Paryžių palaiko ir kiti, be to derybas stabdo daugiau klausimų nei žvejyba.
„Problema, su kuria šiandien susiduriame, yra ne tik žvejyba, ji yra gerokai gilesnė“, – sakė jis.
„Mes esame pasirengę tęsti derybas, gera valia, kad darytume pažangą, bet aš pasakysiu labai aiškiai: mes neaukosime jokių pozicijų, jokių interesų ir mes neaukosime savo žvejų“, – kalbėjo Prancūzijos vadovas.
B.Johnsono atstovas: derybos dėl prekybos „baigėsi“
Bet Jungtinė Karalystė netrukus pareiškė, kad derybos dėl prekybinių santykių po „Brexit“ iš esmės baigėsi, nebent Europos Sąjunga pakeistų savo poziciją, nepaisant pasiūlymo pradėti naują derybų etapą.
„Kalbant apie mus, derybos dėl prekybos baigėsi. ES iš esmės jas užbaigė, ir kalbėtis bus verta tik tuo atveju, jeigu ES iš pagrindų pakeis savo poziciją“, – ministro pirmininko B.Johnsono atstovas sakė žurnalistams.
„ES derybininkai į Londoną turėtų atvykti kitą savaitę tik tuo atveju, jeigu yra pasiruošę suintensyvinti derybas ir eiti į kompromisą, kitaip neverta gaišti“, – sakė jis.
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen anksčiau penktadienį pareiškė, kad kitą savaitę Europos derybininkai bus Londone, kur bandys įtikinti britus tęsti derybas dėl tolesnių prekybinių santykių.
„Kaip planuota, mūsų derybininkų komanda kitą savaitę vyks į Londoną suintensyvinti šias derybas“, – pareiškė U.Von der Leyen tviteryje.