„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

E.Macronas paragino V.Putiną išaiškinti „pasikėsinimą nužudyti“ A.Navalną

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį paragino savo Rusijos kolegą Vladimirą Putiną nedelsiant išaiškinti „pasikėsinimą nužudyti“ opozicijos veikėją Aleksejų Navalną, prancūzų testams patvirtinus, kad prieš jį buvo panaudota nervus paralyžiuojanti medžiaga iš „Novičioko“ grupės, pranešė Eliziejaus rūmai.
Kaip reaguota į „Novičiok“ panaudojimą JK ir kokio atsako galima tikėtis dabar?
Kaip reaguota į „Novičiok“ panaudojimą JK ir kokio atsako galima tikėtis dabar?

Kalbėdamas su V.Putinu telefonu E.Macronas sakė, kad „būtina neatidėliojant paaiškinti šio pasikėsinimo nužudyti aplinkybes ir (nustatyti), kas yra atsakingas“, sakoma Prancūzijos prezidentūros pareiškime.

E.Macronas taip pat informavo V.Putiną, kad Prancūzijos savarankiškas tyrimas patvirtino Vokietijos išvadas, jog A.Navalnas buvo apnuodytas medžiaga iš „Novičioko“ grupės, „pažeidžiant tarptautines cheminio ginklo panaudojimo normas“.

Tuo metu Kremlius pranešė, jog V.Putinas pokalbyje su E.Macronu pasmerkė „nepagrįstus“ kaltinimus dėl A.Navalno apnuodijimo.

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Vladimiras Putinas
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Vladimiras Putinas

V.Putinas pabrėžė, kad nedera kelti „niekuo nepagrįstų kaltinimų Rusijai“, sakoma Kremliaus pranešime.

Vokietijos vyriausybė anksčiau pirmadienį nurodė, jog Prancūzijos ir Švedijos laboratorijose atlikti tyrimai patvirtino jos išvadas, kad A.Navalnas buvo apnuodytas „Novičioko“ grupei priklausančia medžiaga.

„Scanpix“/AP nuotr./Emmanuelis Macronas
„Scanpix“/AP nuotr./Emmanuelis Macronas

Pastaraisiais metais E.Macronas vedė draugiškų santykių atkūrimo su Rusija politiką, ypač siekdamas kuo greitesnio konflikto Ukrainoje užbaigimo, nors ši prezidento strategija stebino kai kurias Prancūzijos sąjungininkes Europos Sąjungoje.

Tačiau apžvalgininkai sako, kad Vokietijoje vis dar gydomo A.Navalno apnuodijimas praėjusį mėnesį sudavė stiprų smūgį Maskvos ir Paryžiaus santykiams.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Aleksejus Navalnas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Aleksejus Navalnas

Nuo krizės pradžios Prancūzija palaikė griežtą savo sąjungininkės Vokietijos retoriką, Berlynui perspėjus, kad įtarimai dėl šio apnuodijimo kris ant Rusijos, jeigu Maskva nepaaiškins, kas iš tiesų įvyko.

Remiantis Eliziejaus rūmų pranešimu, E.Macronas pirmadienį „išreiškė savo solidarumą su Vokietija dėl žingsnių, kurių bus imtasi, ir išvadų, kurios bus padarytos iš šios situacijos“.

„Iš Rusijos reikalaujama paaiškinimo, atlikus patikimą ir skaidrų tyrimą“, – pridūrė prezidentas.

E.Macronas ir V.Putinas taip pat aptarė padėtį Baltarusijoje, šalies prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai pirmadienį atvykus į Rusiją pirmą kartą po to, kai praėjusį mėnesį kilo protestai dėl ginčytinos jo pergalės prezidento rinkimuose.

Prancūzijos vadovas sakė su A.Lukašenka Rusijos pietų kurorte Sočyje susitinkančiam V Putinui, kad užsienio šalys neturėtų kištis į šią krizę.

„Jis [Makronas] dar kartą pakartojo, kad reikia palaikyti politinį sprendimą, gerbiantį Baltarusijos žmonių gilius lūkesčius, išvengiant įsikišimo iš išorės“, – pranešė Prancūzijos prezidentūra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų