„Jis patvirtino, kad Prancūzijos ginklų tiekimas bus tęsiamas ir artimiausiomis dienomis bei savaitėmis bus intensyvesnis, kaip ir humanitarinės įrangos tiekimas“, – sakoma pareiškime.
Prancūzija iš pradžių dvejojo dėl sunkiosios ginkluotės tiekimo Kyjivui, nes E.Macronas laikė save tarpininku ir reguliariai kalbėjosi su Ukrainą užpuolusios Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.
Tačiau E.Macrono derybos su Kremliumi nuslopo, o pastaraisiais mėnesiais padidėjo atvira Prancūzijos karinė parama Ukrainai.
Balandžio pabaigoje E.Macronas paskelbė, kad Prancūzija tieks Ukrainai prieštankines raketas „Milan“ ir haubicas „Cezar“, kurios labai vertinamos dėl savo tikslumo.
Prancūzijos pranešime teigiama, kad nuo vasario Ukrainai iš viso buvo pristatyta 800 tonų humanitarinės pagalbos.
E.Macronas ir V.Zelenskis taip pat aptarė Ukrainos grūdų, pavyzdžiui, kviečių, nuo kurių priklauso daugelis neturtingų šalių, eksporto būdus.
Prieš invaziją Ukraina buvo laikoma pasaulio aruodu, tačiau dėl Rusijos vykdomos jūrų blokados jai sunkiai sekasi eksportuoti savo produkciją. Prognozuojama, kad šiemet jos derlius gali sumažėti net perpus.
„Abu prezidentai taip pat aptarė saugumo garantijas, kurias Prancūzija galėtų suteikti Ukrainai pagal tarptautinį susitarimą, kad būtų užtikrinta pagarba šalies suverenitetui ir teritoriniam vientisumui“, – sakoma Prancūzijos pareiškime.
V.Zelenskis kartkartėmis E.Macronui yra pasakęs aštrių žodžių: kartą užsiminė, kad Prancūzijos lyderis bijo V.Putino, o neseniai pareiškė, kad jo derybos su Rusijos vadovu vyko „veltui“.
Praėjusią savaitę E.Macronas papiktino Kyjivą sakydamas, kad prireiks „dešimtmečių“, kol tokia kandidatė kaip Ukraina įstos į ES, ir pasiūlė šalia Bendrijos burti platesnę „Europos politinę bendruomenę“.