„Mes turime įrodymų, kad praėjusią savaitę buvo panaudoti cheminiai ginklai, bent jau chloro dujos, ir kad juos panaudojo Basharo al Assado režimas“, – sakė E.Macronas interviu Prancūzijos televizijai TF1.
Prancūzijos prezidentas pridūrė, kad kasdien palaiko kontaktą su JAV prezidentu Donaldu Trumpu ir jie kartu apsispręs dėl savo atsako „pasirinktu laiku, kai nuspręsime, kad jis bus naudingiausias ir efektyviausias“.
E.Macronas, kuris anksčiau yra sakęs, kad cheminio ginklo panaudojimu Sirijoje buvo peržengta raudona linija, pareiškė, jog vienas iš jo tikslų Sirijoje yra „atimti iš režimo galimybę vykdyti chemines atakas“.
Tačiau prancūzų lyderis pakartojo, kad norėtų išvengti „eskalacijos“.
„Prancūzija jokiais būdais neleis eskalacijos ir nieko, kas pakenktų stabilumui regione, bet negalime leisti egzistuoti tokiems režimams, kurie mano galintys blogiausiais būdais pažeidinėti tarptautinius įstatymus ir likti nenubausti“, – sakė jis.
Vokietija nedalyvaus
Tuo tarpu kaimyninės Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį pareiškė, jog jos šalis neprisidės prie galimų karinių veiksmų Sirijoje, tačiau remia žinutę, kad cheminių ginklų naudojimas yra nepriimtinas.
Kanclerė pabrėžė, kad svarbu yra turėti bendrą poziciją dėl numanomos praėjusią savaitę Dumoje surengtos cheminės atakos. Ji taip pat sakė, kad anksčiau ketvirtadienį ji kalbėjosi su Prancūzijos lyderiu E.Macronu.
„Vokietija nedalyvaus galimuose kariniuose veiksmuose; noriu dar kartą aiškiai pasakyti, kad nėra jokių sprendimų, bet mes matome – ir tam pritariame – kad viskas daroma siekiant nusiųsti signalą, jog šitas cheminių ginklų naudojimas nėra priimtinas“, – sakė A.Merkel Berlyne.
Vokietijos kanclerė taip pat sakė, kad dabar yra akivaizdu, jog Sirijos režimas nesunaikino savo cheminio ginklo atsargų.
„Dabar privalome pripažinti, jog yra akivaizdu, kad cheminių ginklų sunaikinimas visiškai neįvyko“, – sakė A.Merkel.