Šie jo komentarai gali sukelti Vašingtono nepasitenkinimą ir išryškinti Europos Sąjungos nesutarimus dėl pozicijos Kinijos atžvilgiu, kadangi JAV vis labiau įsitraukia į konfrontaciją su savo artimiausia varžove, o Pekinas vis glaudžiai bendrauja su Rusija.
„Blogiausia manyti, kad mes, europiečiai, turime būti pasekėjai ir prisitaikyti prie JAV ritmo ir Kinijos pernelyg jautrios reakcijos“, – penktadienį grįžęs iš trijų dienų valstybinio vizito Pekine sakė E.Macronas žiniasklaidai, įskaitant prancūzų verslo dienraštį „Les Echos“ ir leidinį „Politico“.
Prancūzijos prezidentas teigė, kad „turime aiškiai žinoti, kur mūsų požiūriai sutampa su JAV, tačiau nesvarbu, ar kalbame apie Ukrainą, ar apie santykius su Kinija, ar apie sankcijas, turime Europos strategiją“.
„Nenorime įsivelti į bloko prieš bloką santykių aiškinimąsi“, – pridūrė jis, nurodydamas, kad Europa „neturėtų būti įtraukta į pasaulio netvarką ir krizes, kurios mums nepriklauso“.
Pekinas savarankišką ir demokratinį Taivaną laiko savo teritorija, kurią vieną dieną reikia susigrąžinti, jei reikės – jėga.
Pekinas, supykęs dėl praėjusią savaitę įvykusio Taivano prezidentės Tsai Ing-wen susitikimo su JAV Atstovų Rūmų pirmininku Kevinu McCarthy, iškart po E.Macrono išvykimo į Prancūziją pradėjo masines karines pratybas aplink salą, įskaitant imituojamus smūgius Taivano teritorijoje.