Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šeštadienį protesto akcijose visoje šalyje dalyvavo daugiau nei 106 tūkst. žmonių, įskaitant 8 tūkst. Paryžiuje. Demonstrantai susirinko Eliziejaus laukuose Paryžiuje, kur įvyko susirėmimai su policija: protestuotojai statė barikadas ir degė laužus.
Vietos spauda skelbia, kad savaitgalį stebėta staigi protesto akcijų radikalizacija: vis daugiau demonstrantų siekė ne tik išreikšti savo nepritarimą vyriausybės iniciatyvoms, bet ir išprovokuoti neramumų.
Patys demonstracijų organizatoriai jau rengiasi tolesnėms akcijoms. Socialiniame tinkle „Facebook“ jau atsirado pranešimas apie Eliziejaus laukuose vėl organizuojamą demonstraciją gruodžio 1 dieną. Akcija pavadinta „Trečiasis veiksmas. Macroną atstatydinti!“
Nors toks pranešimas pasirodė visai neseniai, jau daugiau nei 10 tūkst. žmonių pažymėjo, kad dalyvaus demonstracijoje, o dar 60 tūkst. nurodė, kad yra susidomėję šiuo renginiu.
Iš pradžių „geltonosios liemenės“ atstovavo automobininkams, protestavusiems prieš benzino kainų padidinimą. Tačiau vėliau šis judėjimas ėmė reikšti nepasitenkinimą daugeliu Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono veiksmų.
Šeštadienį protestuotojai Paryžiuje ne tik apmėtė policijos pareigūnus įvairiais daiktais, privertę juos panaudoti ašarines dujas, bet ir gadino šviesoforus bei plėšė gatvių ženklus ir tai priminė 1968 metais Prancūzijoje kilusius pilietinius neramumus.
Skelbiama, kad policija visoje šalyje sulaikė 130 žmonių, įskaitant 69 Paryžiuje. Taip pat buvo sužeisti 24 žmonės, įskaitant penkis policijos pareigūnus, kurių vienam buvo nudegintas tarpkojis, pranešė Paryžiaus policija ir vidaus reikalų ministras Christophe'as Castaneras.
Kitose vietose protestuotojai perėmė apmokėjimo už naudojimąsi greitkeliais būdelių valdymą ir leido vairuotojams važiuoti nemokamai. Kitur dalis vairuotojų tyčia važiavo labai lėtai, kad būtų stabdomas eismas. Taip buvo protestuojama prieš degalams taikomų mokesčių didinimą.
Protestuotojų raginamas atsistatydinti Prancūzijos prezidentas tviteryje padėkojo policijai už darbą ir pareiškė, kad tiems, kas puolė ar baugino piliečius, žurnalistus ir politikus, turėtų būti „gėda“.
„Prancūzijos Respublikoje nėra vietos smurtui“, – pareiškė valstybės vadovas.
Dėl kilusių neramumų Prancūzijos vyriausybė apkaltino kraštutinių dešiniųjų politikę Marine Le Pen, kuri esą juos paskatino. Tačiau politikė tokius kaltinimus neigia ir sako, kad „niekada nekurstė jokio smurto“. Jos teigimu, pati vyriausybė „sukūrė įtampą“ ir dabar siekia paversti ją atpirkimo ožiu.