E.Muskas pasiūlė savo „taikos planą“, kuris, jo manymu, galėtų padėti užbaigti karą. Jį sudaro keturi punktai: „iš naujo surengti referendumus aneksuotuose regionuose prižiūrint JT“ (Rusija pasitraukia, jei tokia yra žmonių valia); Krymas formaliai taptų Rusijos dalimi (E.Muskas mano, kad „taip buvo nuo 1783 m. iki N.Chruščiovo klaidos“); būtų užtikrintas vandens tiekimas į Krymą; Ukraina išliktų neutrali valstybė.
E.Muskas mano, kad „labai tikėtina, jog galiausiai rezultatas bus būtent toks – tik klausimas, kiek žmonių iki to laiko mirs“.
Tačiau verslininkas po savo „pasiūlymais“ ir galimybėmis paskelbė balsavimo formą: „taip“ ir „ne“. Iki 20.20 val. Maskvos laiku balsavo apie 530 000 naudotojų, iš kurių daugiau nei 55 proc. balsavo prieš, o apie 44 proc. – už.
Kitoje tviterio žinutėje Muskas priduria: „Taip pat verta pažymėti, kad galimas, nors ir mažai tikėtinas, šio konflikto rezultatas – branduolinis karas“.
Netrukus po to Ukrainos prezidento administracijos vadovo patarėjas Mychailo Podoliakas tviteryje paskelbė savo planą, kaip užbaigti karą, prie kurio taip pat pridėjo balsavimo formą.
Galiausiai į E.Musko įrašą sureagavo ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Tviteryje jis paskelbė savo apklausą, kurioje galima pasirinkti, kuris E.Muskas labiau patinka – palaikantis Ukrainą ar Rusiją.