Ch.Lagarde taip pat perspėjo dėl „nieko nedarymo pavojaus“.
Kitaip negu jos pirmtakas Mario Draghi, Ch.Lagarde nuo praeitų metų lapkričio, kai perėmė ECB vairą, neretai pabrėždavo būtinybę rūpintis klimato apsauga.
Klausimas, ką bankas galėtų galėtų nuveikti prisidėdamas prie šių pastangų, bus svarbus elementas ECB pradedamame jo priemonių ir tikslų „strateginiame persvarstyme“. Toks vertinimas yra pirmasis nuo 2003 metų.
„Klimato kaita iš tikrųjų yra grėsmė finansiniam stabilumui“, – žurnalistams Frankfurte sakė Ch.Lagarde, anksčiau ketvirtadienį antrąkart pirmininkavusi ECB posėdžiui, per kurį buvo tariamasi dėl bazinių palūkanų normų.
Ji sakė žinanti kritikų pareiškimus, kad susitelkti į klimato apsaugą reikštų „nukrypti“ nuo ECB mandato palaikyti kainų stabilumą, taip pat nuomones, kad euro zonos centrinio banko funkciją atliekanti institucija apskritai turėtų atsiriboti nuo šio klausimo.
Vis dėlto buvusi Tarptautinio valiutos fondo vadovė pažymėjo, kad ECB turėtų „bent jau pamėginti ištyrinėti kiekvieną sritį, kur mes iš tikrųjų galėtume dalyvauti“.
„Manau, nesugebėjimas pamėginti savaime yra nesėkmė“, – aiškino Ch.Lagarde.
Ji taip pat pateikė užuominų, kurios sritys galėtų būti nagrinėjamos. Ch.Lagarde sakė, kad ECB galėtų svarstyti galimybę didinti „žaliųjų investicijų dalį“ savo portfelyje.
ECB darbuotojams taip pat bus pavesta pasirūpinti, kad „klimato rizikos [vertinimas] būtų įdiegta į jų atliekamą darbą – rizikos vertinimus, modelius, prognozes“, pridūrė institucijos vadovė.
Ch.Lagarde sakė Europos Komisijoje, tarp „daugelio euro zonos lyderių“ ir vis labiau – privačiajame sektoriuje įžvelgianti panašų ryžtą imtis veiksmų klimatui apsaugoti.
Tačiau ECB vadovė jau yra sulaukusi užuominų apie potencialų nepritarimą šiai politikai: įtakingo Vokietijos centrinio banko vadovas Jensas Weidmannas neseniai pareiškė nesutinkąs su „raginimais vykdyti žaliąją valiutų politiką“.
Jis taip pat argumentavo, kad ECB užmojis įsigyjant aktyvus pirmumą skirti „žaliesiems“ vertybiniams popieriams gali pažeisti „rinkos neutralumo“ principą.