Per spaudos konferenciją rinkimų komisijos vadovas Abdelis Moezas Ibrahimas, kuris jau dvi dienas atidėliojo rezultatų paskelbimą, pradėjo skaityti skaičius, tačiau staiga išėjo iš salės, pareiškęs, kad „nebeturi energijos“ ir kad jam „baigėsi degalai“.
Jis spėjo paskelbti tik dalį rezultatų iš kai kurių apygardų, todėl bendras tendencijas įžvelgti sudėtinga, tačiau nurodė, kad rinkėjų aktyvumas siekė 62 proc. ir buvo rekordinis „nuo faraonų“ laikų.
Prieš pradėdamas skelbti rezultatus A.M.Ibrahimas pareiškė, kad Egiptas „perėjo iš diktatūros epochos į demokratijos epochą“, turėdamas omenyje autoritarinio prezidento Hosni Mubarako nuvertimą per sausį ir vasarį vykusį sukilimą.
Daugiau nei 8 mln. egiptiečių pasinaudojo naujai įgyta demokratijos laisve, šią savaitę balsuodami per pirmuosius rinkimus po 30 metų trukusio H.Mubarako valdymo.
Prognozuojama, kad per šiuos rinkimus daugiausia balsų surinko Musulmonų brolijos – nuosaikaus islamiško judėjimo, kuris dešimtmečius buvo uždraustas – įkurta partija. Tačiau sėkmė taip pat pranašaujama konservatyvaus islamiško salafitų judėjimo kandidatams.
Vietos žiniasklaida ir abu šie judėjimai prognozuoja, kad Musulmonų brolijos įkurta Laisvės ir teisingumo partija (FJP) surinko apie 40 proc., o salafitai – apie 20 proc. balsų, Trečioje vietoje tikriausiai liko sekuliarus liberalų aljansas.
Kol kas nebuvo pranešta, kada bus paskelbti visi rezultatai, bet A.M.Ibrahimas sakė, kad jie bus prieinami internete.
Šie rezultatai atspindės tik pirmąjį iš trijų parlamento rinkimų etapų, tačiau jie turėtų atskleisti politines tendencijas, kurios lems šios šalies perėjimą į demokratiją.