F.Hollande'as atskrido į Kairą, kur buvo iškilmingai sutiktas, palydėtas gvardiečių kavaleristų į istorinius al Kubos rūmus ir pasveikintas 21 patrankos saliutu.
Jis ir A.F.al Sisi vėliau dalyvavo pasirašant kelis supratimo memorandumus, įskaitant 1,2 mlrd. eurų sutartį dėl Kairo metropoliteno plėtros projekto.
Po to surengtoje spaudos konferencijoje abiems lyderiams teko atsakinėti į klausimus apie žmogaus teisių pažeidimus vadovaujant A.F.al Sisi, kurį aktyvistai kaltina nepaklusniųjų triuškinimu.
Atsigręžęs į F.Hollande'ą, A.F.al Sisi sakė, kad Prancūzijos prezidentas buvo iškėlęs šį klausimą per jųdviejų susitikimą.
„Regionas, kuriame mes gyvename, prezidente Hollande'ai, yra labai neramus“, – pareiškė jis.
A.F.al Sisi pridūrė, kad žmogaus teisių „europietiški kriterijai“ neturėtų būti taikomi sunkiai besiverčiančioms šalims, tokioms kaip Egiptas, ir kad jie turėtų apimti teisę į „geresnį išsilavinimą ir geresnį būstą“.
F.Hollande'as sakė, kad žmogaus teisių laikymasis nėra kliūtis kovai su džihadistais, kurie rengia didelio masto atakas tiek Prancūzijoje, tiek Egipte.
„Žmogaus teisės yra ne suvaržymas, bet ir būdas kovoti su terorizmu“, – pabrėžė jis.
F.Hollande'o vizito išvakarėse žmogaus teisių organizacijos, tarp jų „Amnesty International“, kritikavo Prancūzijos „kurtinamą tylą“ dėl numanomų pažeidimų Egipte.