Aukščiausiasis Konstitucinis Teismas nurodė, kad įstatymas dėl Šuros Tarybos rinkimų buvo nekonstitucinis, kaip ir konstitucijos projektą parengusio komiteto narių parinkimo taisyklės.
Pirmininkaujantis teisėjas Maheras al Beheiry sakė, kad Šuros Taryba turėtų likti iki naujų parlamento rinkimų.
Kol kas neaišku, ar tuo metu Šuros Taryba ir toliau leis įstatymus.
Šaltiniai teismų sistemoje sakė, kad Šuros Taryba – istoriškai bejėgė institucija, kuriai įstatymų leidybos vaidmuo buvo priskirtas paleidus parlamentą, – dabar neturi jokių įgaliojimų leisti įstatymus.
Tačiau kiti sako, kad šios institucijos galios bus apribotos kaip, kad ji galėtų leisti įstatymus dėl kitų rinkimų.
Tuo tarpu konstitucija liks, nes buvo priimta per referendumą, sakė šaltiniai.
Nepaisant netikrumo dėl jo poveikio, šis sekmadienio sprendimas mes didelį šešėlį ant Šuros Tarybos ir konstitucinės grupės teisėtumo. Islamiškų šaknų turintis prezidentas Mohamedas Mursi šias institucijas vadino puikiais Egipto naujosios demokratijos pavyzdžiais.
Konstitucija sukėlė piktą konfliktą tarp M.Mursi šalininkų, kurių dauguma palaiko islamiškas jėgas, ir oponentų, kurie teigė, kad pagrindinis įstatymas neatstovauja visiems egiptiečiams ir slopina laisves.
Konfliktas buvo išsiliejęs į gatves ir sukėlė didžiausią politinę poliarizaciją nuo pat liaudies sukilimo, kuris 2011 metais nuvertė Hosni Mubaraką.