Egipto prezidentas Al Sisi „norėtų“, kad „al Jazeera“ žurnalistai nebūtų buvę teisiami

Egipto prezidentas Abdel Fattahas al Sisi sekmadienį pareiškė norėjęs, jog trys arabų naujienų televizijos „al Jazeera“ žurnalistai, tarp jų vienas latvių kilmės Australijos pilietis, nebūtų buvę teisiami, ir pripažino, kad ta byla pakenkė šalies įvaizdžiui,pranešė vienas laikraštis.
Abdel Fattahas al Sisi prisaikdintas Egipto prezidentu.
Abdel Fattahas al Sisi / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tie žurnalistai – Australijos ir Latvijos pilietybę turintis Peteris Greste, Kanados ir Egipto pilietis Mohamedas Fahmy bei egiptietis Baheras Mohamedas – buvo nuteisti kalėti 7–10 metų, nes esą šmeižė Egiptą ir padėjo uždraustam islamiškam judėjimui, sakoma teismo nutartyje, kuri sukėlė pasaulyje išprovokavo pasipiktinimą ir raginimų, kad prezidentas suteiktų malonę.

Birželio 23 dieną paskelbtas nuosprendis sukėlė „labai neigiamą poveikį“, pripažino A.F.al Sisi per pokalbį prie apskritojo stalo su Egipto žiniasklaidos kanalų redaktoriais, rašo populiarus dienraštis „al Masry al Youm“.

„Nuosprendis keliems žurnalistams padarė labai neigiamą poveikį, bet mes niekaip su juo nesusiję“, – leidinys citavo prezidentą.

„Norėjau, kad jie būtų deportuoti po arešto, o ne būtų teisiami“, – pridūrė jis, veikiausiai turėdamas omenyje P.Greste, kuris vienintelis neturi Egipto pilietybės.

Teismo nuosprendis, kuris buvo paskelbtas kitą dieną po JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry susitikimo Kaire su neseniai išrinkti A.F.al Sisi, demonstruojant palaikymą Egipto lyderiui, buvo įvertintas kaip didelis akibrokštas Amerikos diplomatijos vadovui.

Vašingtonas pareiškė, kad žurnalistams skirta „drakoniška“ bausmė, ir paragino A.F.al Sisi juos paleisti. Tuo tarpu Jungtinės Tautos (JT) pažymėjo, kad reporterių pasiuntimas už grotų buvo „šlykštus“ žingsnis.

Buvęs armijos vadas A.F.al Sisi, laimėjęs rinkimus gegužę, praėjus beveik metams po islamiškų pažiūrų prezidento Mohamedo Mursi nuvertimo, pareiškė, kad nesikiš į teismų sprendimus, kurie, anot vyriausybės, yra nepriklausomi.

Tuo tarpu Jungtinės Tautos (JT) pažymėjo, kad reporterių pasiuntimas už grotų buvo „šlykštus“ žingsnis.

Tačiau per susitikimą su laikraščių redaktoriais A.F.al Sisi atrodė apgailestaujantis dėl neigiamo tos bylos poveikio, nors anksčiau atsisakydavo komentuoti teismo sprendimus.

Byla prieš Dohoje įsikūrusios palydovinės televizijos reporterius buvo nagrinėjama tvyrant įtampai tarp Egipto ir Kataro, palaikančio Kairo uždraustą Musulmonų broliją, kuri buvo iškėlusi į valdžią nuverstą prezidentą M.Mursi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų