Egipto prezidentas priims Jordanijos karalių

Egipto prezidentas Abdel Fattahas al Sisi (Abdel Fatahas Sisis) ketvirtadienį priims Jordanijos karalių Abdullah II (Abdulą II), pranešė prezidentūra, vis labiau plintant smurtui kaimyniniame Gazos Ruože.
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.
Temos: 2 Egiptas Jordanija

Jordanijos karališkieji rūmai pareiškime nurodė, kad abu lyderiai „aptars priemones Izraelio agresijai Gazos Ruože sustabdyti“.

Spalio 7-ąją „Hamas“ kovotojai surengė pražūtingą išpuolį, pareikalavusį žydų valstybėje per 1,4 tūkst. gyvybių, daugiausiai civilių. Atsakydamas į tai, Izraelis nepaliaujamai bombarduoja Gazos Ruožą.

„Hamas“ kontroliuojamos teritorijos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šie smūgiai pražudė 3 478 žmones.

A. F. al Sisi turėjo surengti derybas su JAV prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu), palestiniečių prezidentu Mahmudu Abbasu (Mahmudu Abasu) ir karaliumi Abdullah II, tačiau Jordanija po mirtino smūgio Gazos Ruožo ligoninei atšaukė keturių šalių aukščiausiojo lygio susitikimą.

Egipto prezidento ir Jordanijos karaliaus susitikimas vyks tą pačią dieną, kai Kaire laukiama Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus Antonio Guttereso (Antoniju Guterišo).

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Jamesas Cleverly (Džeimsas Kleverlis) ketvirtadienį Kaire su Egipto užsienio reikalų ministru Samehu Shoukry (Samehu Šukriu) aptarė humanitarinės ir skubios pagalbos teikimo Gazos Ruožo gyventojams prioritetą, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

A. F. al Sisi taip pat aptarė padėtį Gazos Ruože su JAV centrinės vadavietės vadovu Michaelu Kurilla (Maiklu Kurila), ketvirtadienį pranešė jo biuras.

Egiptas ir Jordanija buvo pirmosios arabų valstybės, kurios atitinkamai 1979 ir 1994 metais normalizavo santykius su Izraeliu ir nuo to laiko yra pagrindinės tarpininkės tarp Izraelio ir palestiniečių pareigūnų.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių. Teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų