„Reiškiame nuoširdžią užuojautą aukų šeimoms ir nukentėjusiems. Griežtai smerkiame prievartos naudojimą sprendžiant politinę ir institucinę krizę. Šalies politinė vadovybė privalo užtikrinti reikiamą pagrindinių teisių ir laisvių apsaugą. Raginame visas puses nedelsiant nutraukti smurtą ir pradėti konstruktyvų dialogą, atsižvelgiant į demokratinius Ukrainos žmonių siekius”, – rašoma pranešime.
Pasak J.M.Barroso, Europos Sąjunga siūlė pagalbą politiniam dialogui palengvinti ir padėčiai sušvelninti.
„Ir toliau manome, kad vienintelis būdas įveikti šią sunkią ir ilgalaikę krizę – konstitucinės reformos, naujos vyriausybės suformavimas ir koalicijų demokratiniams rinkimams sudarymas. Aiškiai pasakėme, kad esame pasirengę padėti Ukrainai jai įgyvendinant reformas ir siekiant demokratijos bei stabilumo. Taip pat kartojame, kad mūsų pasiūlymas dėl politinės asociacijos ir ekonominės integracijos tebegalioja ir kad tai nėra galutinis mūsų bendradarbiavimo tikslas”, – sakė J.M.Barroso.
Pasak jo, Europos Sąjunga reaguos į bet kokį padėties šalyje pablogėjimą: „Todėl tikimės, kad ES valstybės narės skubos tvarka sutars dėl tikslingų priemonių, taikytinų tiems, kas atsakingi už prievartos ir jėgos panaudojimą, kaip siūlo ES vyriausioji užsienio reikalų ir saugumo politikos įgaliotinė“, – sakė J.M.Barroso.