Šiomis dienomis įtampa saloje smarkiai išaugo, o gyventojai reiškia nepasitenkinimą dėl nuolatinio migrantų, bandančių pasiekti Europą iš Šiaurės Afrikos, srauto.
Televizija parodė G. Meloni pokalbį su salos gyventojais, kurie išreiškė savo nepasitenkinimą.
Anot premjerės, šiuo metu Italijos vyriausybė rengia griežtus atsakomuosius veiksmus, įskaitant 50 mln. eurų pagalbą šiai salai.
Migrantai taip pat skundėsi, kad ilgai laukia, kol bus perkelti į žemyninę dalį. Šeštadienį televizijos filmuotoje medžiagoje buvo matyti, kaip šimtai žmonių grūmėsi prie vartų, o policija juos sulaikė naudodama skydus.
Krizės akivaizdoje Italijos premjerė pažadėjo imtis griežtesnių priemonių ir ragina pradėti Šiaurės Afrikos jūrų blokadą, kad migrantai negalėtų išplaukti neteisėtai žmones gabenančiomis valtimis.
Šeštadienį Italijos vidaus reikalų ministras Matteo Piantedosi (Matėjas Pjandetozis) surengė vaizdo pokalbį su kolegomis iš Europos Sąjungos, įskaitant Prancūziją, Vokietiją ir Ispaniją, siekdamas bendros pozicijos.
Krizė kelia iššūkį Europos Sąjungai ir G. Meloni vadovaujamos kraštutinių dešiniųjų vyriausybės vienybei.
Prieš migrantus nusistačiusios partijos „Lyga“ lyderis Matteo Salvini (Matėjas Salvinis) pareiškė, kad abejoja ES ir Tuniso susitarimo, kuriuo buvo siekiama sustabdyti išvykimą mainais į ekonominę pagalbą, veiksmingumu.
Šią savaitę daugiausia migrantų atvyko iš Tuniso.
Praėjusiais metais pavojingą kelionę jūra į Italiją įveikusių migrantų skaičius padvigubėjo, o 2016-aisiais jis buvo rekordinis.