Šis jos pareiškimas Europos Parlamente nuskambėjo bloke didėjant spaudimui nedelsti pradėti skiepijimo, sekant Jungtinių Valstijų ir Jungtinės Karalystės pavyzdžiu. Šios šalys jau pradėjo savo gyventojus skiepyti bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurta vakcina.
„Kad pandemija pasibaigtų, mums reikės paskiepyti iki 70 proc. populiacijos. Tai – milžiniška, didžiulė užduotis. Taigi, pradėkime vakcinavimą kiek įmanoma greičiau, visos 27-ios, pradėdamos tą pačią dieną“, – europarlamentarams sakė U.von der Leyen.
Europos vaistų agentūra (EVA), reguliuojanti vaistinių preparatų patekimą į ES rinką, ateinantį pirmadienį surengs specialų posėdį dėl galimybės suteikti sąlyginį leidimą platinti „Pfizer-BioNTech“ vakciną. Iš pradžių buvo planuota, kad šis posėdis įvyks savaite vėliau.
Britanija žmones pradėjo skiepyti praeitą savaitę, o nuo šios savaitės vakcinacija prasidėjo ir Jungtinėse Valstijose. Tuo metu Vokietija, kurioje yra įsikūrusi naujosios vakcinos kūrėja „BioNTech“, spaudė EVA, kad skiepai būtų padaryti prieinami iki Kalėdų.
Pagal EVA taisykles, ES šalys ekstremaliais atvejais turi galimybę individualiai anksčiau pradėti vakcinuoti, bet Europos Komisija nori nori koordinuotos kampanijos, kad nė viena bloko narė nebūtų palikta likimo valiai.
U.von der Leyen pabrėžė, kad „Pfizer-BioNTech“ preparatas yra tik viena iš šešių potencialių vakcinų, dėl kurių pirkimo ES yra sudariusi išankstines sutartis su gamintojais.
„Pagaliau per savaitės laikotarpį pirmoji vakcina bus patvirtinta, kad būtų galima nedelsiant pradėti skiepyti – ir ateinančiais metais jų bus daugiau“, – sakė EK vadovė.
„Iš viso esame nupirkę daugiau nei pakankamai dozių kiekvienam Europoje. Ir galėsime paremti savo kaimynes bei partneres visame pasaulyje per COVAX, kad niekas neliktų užmirštas“, – pridūrė ji.
COVAX yra Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), Europos Komisijos ir Prancūzijos iniciatyva, kurios tikslas – užtikrinti, kad vakcinos, kurių veiksmingumas ir saugumas yra patvirtintas, būtų padarytos prieinamos visoms šalims, o ne vien turtingosioms, sugebėjusioms sudaryti išankstinius susitarimus dėl aprūpinimo šiais preparatais.