Ekspertai apie britų žvalgybos informaciją: Maskva gali griebtis įvairių scenarijų Ukrainoje

Jungtinei Karalystei pareiškus, kad Maskva „siekia į valdžią Kijeve atvesdinti prorusiškąjį lyderį“, ukrainiečiai mano, jog tai „nėra jokia naujiena“. Galimą Maskvos pasirinktą politiką jie vadina „pernelyg nereikšminga figūra“. Tačiau kai kurie ekspertai įsitikinę, kad esant didelio karinio konflikto grėsmei Kremlius gali svarstyti įvairius Ukrainos pavergimo scenarijus.
V.Zelenskis Donbase
V.Zelenskis Donbase / AP/„Scanpix“ nuotr.

Londonas savaitgalį pareiškė matęs įrodymų, jog keli buvę Ukrainos politikai palaiko ryšius su Rusijos žvalgybos tarnybomis ir kad galimu prorusišku lyderiu yra laikomas buvęs parlamentaras Jevhenas Murajevas.

Kai kurie iš tų asmenų, palaikančių ryšius su Rusijos žvalgybos pareigūnais, „šiuo metu dalyvauja planuojant Ukrainos puolimą“, pareiškė Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerija savo pranešime, kuriame visgi nepateikė išsamesnės informacijos apie minėtus įrodymus.

Be J.Murajevo, paminėti dar keli asmenys, kurie galimai siekia destabilizuoti politinę padėtį Ukrainoje. Tai – Mykola Azarovas, Serhijus Arbuzovas, Andrijus Klujevas ir Volodymyras Sivkovičius.

M.Azarovas ėjo premjero pareigas tuo metu, kai Ukrainą valdė prorusiškasis prezidentas Viktoras Janukovyčius. Jie abu pabėgo į Rusiją po 2014 metais Ukrainoje įvykusio sukilimo, per kurį buvo nuversta valdžia, atmetusi spaudimą šaliai judėti arčiau Vakarų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mykola Azarovas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mykola Azarovas

V.Sivkovičius yra buvęs Ukrainos nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos pavaduotojas, kuriam šią savaitę JAV pritaikė sankcijas dėl tariamo bendradarbiavimo su Rusijos žvalgyba.

S.Arbuzonas ir A.Klujevas ėjo vicepremjerų pareigas valdant V.Janukovyčiui.

Į Londono paskelbtą informaciją netruko sureaguoti Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio administracija. Jo kanceliarijos vadovo patarėjas Mychailas Podoliakas teigė, kad „britų žvalgybos pareiškimai dėl Maskvos planų nėra kažkas, ko nežinotų ukrainiečiai“.

Pasak jo, prorusiški politiniai veikėjai Ukrainoje niekur nedingo.

Tiesa, pats J.Murajevas aiškino, kad „britų paskelbta informacija yra kvailystė“. Jis tikino, kad jau ketverius metus jam uždrausta įvažiuoti į Rusiją.

15min kalbinti ekspertai skirtingai vertina britų pateiktą informaciją. Buvęs Ukrainos nepriklausomas parlamento ir Europos Parlamentinės Asamblėjos narys Borislavas Bereza 15min sakė, kad J.Murajevas nėra politinė figūra, galinti destabilizuoti padėtį šalyje.

Tuo metu Ukrainos politikos ekspertas, lietuvis politologas Alvydas Medalinskas komentare 15min teigė, kad augant nerimui dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą galimi įvairūs scenarijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų