Per riaušes žuvo mažiausiai 118 kalinių, o šeši jų buvo nukirsdinti, kai antradienį ginklais ir granatomis ginkluotos konkuruojančios gaujos susigrūmė Gvajakilio kalėjime.
Dar 86 kaliniai buvo sužeisti, šeši – itin sunkiai, pranešė Ekvadoro Kalėjimų departamentas.
Šiais metais per Ekvadoro kalėjimuose kilusias riaušes jau žuvo 237 kaliniai. Pernai šis skaičius buvo 103.
„Vyriausybė mobilizavo 3,6 tūkst. nacionalinės policijos ir ginkluotųjų pajėgų narių ... visuose Ekvadoro kalėjimuose“, – penktadienį Ekvadoro sostinėje Kite žurnalistams teigė vidaus reikalų ministrė Alexandra Vela, pridūrusi, jog taip siekiama užtikrinti saugumą.
Ketvirtadienio vakarą policija perėmė Gvajakilio kalėjimo komplekso kontrolę po didžiulės saugumo operacijos, kurioje dalyvavo apie 900 pareigūnų ir taktinių padalinių narių, o už kalėjimo sienų buvo dislokuoti kariai ir tankai.
Tuo tarpu artimieji penktadienį susirinko į policijos morgą pasiimti savo artimųjų kūnų ar bent gauti patvirtinimą apie jų likimą.
Iki šiol Gvajakilyje identifikuotas 41 žuvusysis, pranešė pareigūnai, o 22 iš jų palaikai atiduoti artimiesiems.
Žuvo trys sūnūs
Ekvadoro kalėjimuose tarp kalinių dažnai įvyksta susirėmimų, ypač tarp narkotikų gaujų atstovų.
Kalėjimų sistemoje yra 65 objektai, skirti maždaug 30 tūkst. kalinių, tačiau juose kali 39 tūkst. nuteistųjų, 8,5 tūkst. iš jų – Gvajakilyje.
Šalyje yra apie 1,5 tūkst. kalėjimų pareigūnų, nors, ekspertų teigimu, jų tūrėtų būti maždaug 3 tūkst. daugiau.
Dėl plačiai paplitusios korupcijos kaliniai gali įsigyti visų rūšių kontrabandos, įskaitant ginklus ir šaudmenis.
Penktadienio spaudos konferencijoje įkalinimo įstaigų direktorius Bolivaras Garzonas paskelbė, kad maždaug 2 tūkst. kalinių, vyresnių nei 65 metų arba kurių sveikatos būklė bloga, bus paleisti, siekiant sumažinti kalėjimų perpildymą.
Kalėjimo Gvajakilyje morge 57 metų šalies gyventojas Danielis Villacis teigė per pastarąsias riaušes kalėjime netekęs trijų sūnų.
Laikydamas užrašą „Išėjai neatsisveikinęs...“ ir vieno iš sūnų nuotrauką, D. Villacis teigė naujienų agentūrai AFP, kad dviejų sūnų kūnai jau pargabenti į namus, o jis laukė, kada bus atiduoti ir trečiojo sūnaus palaikai.
Viena moteris ieškojo savo brolio ir teigė mačiusi nukirstos galvos nuotrauką, „kurioje galva atrodė kaip jo“.
Penktadienį policija tęsė ginklų ir šaudmenų paiešką kalėjime.
Ketvirtadienį policija aptiko tris pistoletus, kelis šovinius, 25 peilius ir tris sprogmenis.
Po antradienio riaušių vyriausybė paskelbė nepaprastąją padėtį, sustabdydama kalinių pilietines teises ir leidusi dislokuoti ginkluotąsias pajėgas, kad būtų atkurta ir palaikyta tvarka.